Webnoviny - Svet

Mimovládky chcú trikrát toľko, ako rezort obrany môže dať

WEBNOVINY.SK

Minister obrany Ľubomír Galko. Archívne foto.Foto: SITA/Dušan HeinBRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – O grantové kolo ministerstva obrany na dotácie pre neziskové organizácie a spolky je záujem, celkovo sa prihlásilo 34 subjektov, ktoré podali 70 projektov.

Od ministerstva obrany žiadajú na dotáciách takmer 309-tisíc eur, čo je trikrát viac, ako rezort môže poskytnúť. Za posledné tri roky je to najviac, čo neziskové organizácie žiadajú, tvrdí Lukáš Milan z tlačového a komunikačného odboru rezortu obrany.

„Na dotácie neziskovým organizáciám máme vyčlenených 99 a pol tisíca eur. Podporíme všetky prínosné projekty s dobrou myšlienkou spojené s obranou štátu, či už formou vzdelávacích alebo aj športových podujatí,“ vyhlásil minister obrany Ľubomír Galko.

Po prvý raz bude na prideľovanie štátnych dotácii v rezorte obrany dohliadať aj tretí sektor. Organizácia Transparency International Slovensko bude súčasťou výberovej komisie ako pozorovateľ. Rezort obrany oslovil aj Alianciu Fair-play, tá však podľa Milana na ponuku nereagovala.

„Do vlastnej kuchyne si opäť púšťame odborníkov z vonkajšieho prostredia, aby bolo jasné, že narábame s verejnými peniazmi maximálne transparentne,“ dodal Galko. Dotačná komisia aj za účasti Transparency International bude vyberať najlepšie zo 70 predložených projektov v priebehu budúceho týždňa.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM