Zo Slovenska

Minister Gröhling o možnom ZATVÁRANÍ škôl: Hrozí scenár z minulého roka?

Do lavíc sa vráti viac ako 700-tisíc detí. Minister školstva prezradil, čo sa bude diať v prípade pozitivity žiakov.

Ilustračný obrázok k článku Minister Gröhling o možnom ZATVÁRANÍ škôl: Hrozí scenár z minulého roka?
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Už nemôže prísť k tomu, že by sme mali kompletne zatvorené všetky školy v krajine.

Pri príležitosti začiatku nového školského roka 2021/2022 v porovnaní s tým predchádzajúcim rokom to v rozhovore uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Zatvoria triedy

„Veľmi dôležitá zmena, ktorá sa podarila oproti predchádzajúcej vlne, je, že bol upravený COVID automat. Nastavený je tak, že všetky školy, všetky deti a okresy budú stále otvorené, a takéto uvoľnenie máme len v školstve,“ povedal minister školstva.

Zároveň je veľmi rád, že zo strany vlády, ministerstva zdravotníctva aj epidemiológov si uvedomujú, že už nemôže prísť k tomu, aby boli zatvorené školy kompletne.

Minister školstva poznamenal, že v rámci pozitivity žiakov sa budú zatvárať len jednotlivé triedy, nie celé školy.

Prečítajte si aj

Pomoc školám

„Som veľmi rád, že sme dokázali vyčleniť finančné prostriedky na pomoc školám. V predchádzajúcom období sme distribuovali rúška a iné pomocné materiály a mali sme spätnú väzbu, že nie všetky školy potrebovali tieto veci,“ priblížil Gröhling s tým, že preto sa rozhodli radšej poslať školám finančné prostriedky. Následne ich školy môžu využiť na to, čo chcú.

Rozdiel oproti septembru 2020 a septembru 2021 vidí minister aj v možnosti očkovania.

„Máme za sebou výraznú kampaň Za otvorené školy, kde sme sa stretávali s jednotlivými zriaďovateľmi, mali sme spoločné výzvy s predstaviteľmi cirkví či mládežníkov,“ povedal. Ako dodal, na rezorte školstva fungovalo aj call centrum, aby podporili váhajúcich či nerozhodných ľudí v rámci očkovania.

Minister poznamenal, že v septembri navštívi ešte Banskobystrický kraj, kde plánujú spustiť očkovanie priamo na školách.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Slovenskom

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM