Správy Politika

Minister Korčok vyráža na diplomatickú misiu: Čo chce vyriešiť na Ukrajine?

Napätie u našich východných susedov eskaluje. O tom, ako to v kontaktnej línii na Donbase vyzerá, sa pôjde presvedčiť aj šéf slovenskej diplomacie.

Ilustračný obrázok k článku Minister Korčok vyráža na diplomatickú misiu: Čo chce vyriešiť na Ukrajine?
Zdroj: TASR/AP

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) vycestuje začiatkom týždňa (7. – 8. 2.) na Ukrajinu.

Pozrú sa aj na Donbas

Spolu s rezortnými partnermi zo Slavkovského formátu – českým ministrom Janom Lipavským a rakúskym ministrom Alexandrom Schallenbergom – sa má Korčok oboznámiť s aktuálnou situáciou v krajine aj v súvislosti s pretrvávajúcim napätím pozdĺž ukrajinskej hranice. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Ministri navštívia 7. februára kontaktnú líniu na Donbase, kde budú informovaní o situácii v zóne konfliktu, ktorý sa nedarí vyriešiť od roku 2014. Stretnutia s najvyššími predstaviteľmi Ukrajiny v Kyjeve 8. februára poskytnú podľa MZVEZ SR priestor na oboznámenie sa s ich hodnotením aktuálneho vývoja.

Snaha o zníženie napätia

„Vyjadrujeme nádej a očakávanie, že súčasné napätie sa podarí znížiť diplomatickými rokovaniami. Slovensko v tejto súvislosti víta oživenie Normandského formátu a pevne verí, že rokovania sa v najbližšej dobe uskutočnia na adekvátnej politickej úrovni a prinesú potrebné konkrétne výsledky,“ uviedlo ministerstvo.

Dodalo, že SR plne podporuje politickú nezávislosť Ukrajiny a jej územnú celistvosť v medzinárodne uznaných hraniciach.

Zostaňte v obraze: Viac správ o situácii na Ukrajine

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM