Webnoviny - Svet

Ministerstvo financií menilo vedenie Tiposu

WEBNOVINY.SK

Firma Tipos čaká na verdikt Najvyššieho súdu SR ohľadom mimoriadneho dovolania kvôli sporu so spoločnosťou Športka. Foto: BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) – Ministerstvo financií uskutočnilo zmeny vo vedení národnej lotériovej spoločnosti Tipos. "Minister financií urobil čiastkové a dočasné zmeny vo vedení Tipos, a.s., ktorých cieľom je zabrániť vzniku nových záväzkov spoločnosti,“ uviedlo ministerstvo v stanovisku pre agentúru SITA. Bližšie informácie a podrobnosti zatiaľ však neposkytlo.

Firma Tipos čaká na verdikt Najvyššieho súdu SR ohľadom mimoriadneho dovolania kvôli sporu so spoločnosťou Športka. Tiposu hrozí, že bude musieť zaplatiť desiatky miliónov eur z prehratého súdneho sporu. Podľa rozhodnutia z roku 2008 Tipos využíval know-how na prevádzkovanie lotériových hier neoprávnene. Ďalší vývoj súdneho sporu, ktorý sa ťahá už od čias delenia federácie a na ktorého počiatku stála proti Tiposu ako údajný vlastník know-how na prevádzkovanie lotériových hier spoločnosť Športka, tak závisí od konania najvyššieho súdu.

Tipos, národná lotériová spoločnosť, a.s. Bratislava vznikla zápisom do Obchodného registra SR v januári 1993 a s obchodným menom Tipos, a.s. pôsobila do júna 2005. Jediným akcionárom spoločnosti je Slovenská republika zastúpená Ministerstvom financií Slovenskej republiky. Venuje sa prevádzkovaniu lotériových a hazardných hier, prostredníctvom siete 2 075 on-line obchodno-prevádzkových miest a aj prostredníctvom internetu. Ku koncu minulého roka Tipos zamestnával 108 ľudí.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM