Správy

Ministerstvo zahraničných vecí dá trom najvyšším ústavným činiteľom byty

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) poskytne od budúceho volebného obdobia priestory na štátnu reprezentáciu a primerane vybavené byty pre troch najvyšších ústavných činiteľov.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo zahraničných vecí dá trom najvyšším ústavným činiteľom byty
Zdroj: TASR

Vyplýva to z materiálu z dielne rezortu diplomacie, ktorý na stredajšom rokovaní schválila vláda. Kabinet považuje zabezpečenie priestorov pre prezidenta, predsedu parlamentu a predsedu vlády za potrebné a dôležité.

Priestory a byty poskytne rezort zahraničia cez Správu služieb diplomatickému zboru (SSDZ), ktorej je stopercentným akcionárom. Ministerstvo a SSDZ tak o poskytnutí priestorov a bytov začnú rokovať s Kanceláriou prezidenta SR, Kanceláriou Národnej rady SR a s Úradom vlády SR. Cieľom rokovaní bude dohodnutie konkrétnych podmienok a právnych vzťahov pri poskytovaní týchto bytov a reprezentačných priestorov v prípade záujmu ústavných činiteľov o využitie ich práva bezplatne užívať primerane vybavený byt.

Pre ústavných činiteľov bude zabezpečený byt v nehnuteľnosti, v rámci ktorej budú taktiež priestory spĺňajúce všetky štandardy na štátnu reprezentáciu. Jednotlivé nehnuteľnosti zostanú vo vlastníctve SSDZ a Kancelária prezidenta SR, Kancelária Národnej rady SR a Úrad vlády SR budú mať ku konkrétnej celej nehnuteľnosti užívacie právo. Jeho rozsah bude upravený zmluvami.

Najvyšší ústavní činitelia Slovenskej republiky budú mať počas ich funkcie k bytom právo bezplatného užívania, pričom jeho rozsah tohto bude zmluvne upravený osobitnými zmluvami.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM