Webnoviny - Svet

Ministri darujú krv

WEBNOVINY.SK

Valentínska kvapka krvi Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Viacerí ministri vlády darujú svoju krv. Zapoja sa tak do 15. ročníka kampane Slovenského Červeného kríža Valentínska kvapka krvi. Na darovanie najvzácnejšej tekutiny vyzval svojich kolegov z kabinetu minister zdravotníctva Richard Raši, ktorý prevzal nad tohtoročnou Valentínskou kvapkou krvi záštitu. Na výzvu zareagovali minister obrany Jaroslav Baška, minister vnútra Robert Kaliňák, minister kultúry Marek Maďarič, ministerka spravodlivosti Viera Petríková, minister životného prostredia Jozef Medveď a štátny tajomník ministerstva financií Peter Kažimír.

Ako ďalej informovalo ministerstvo zdravotníctva, „pod heslom kampane Spoločne zachránime sa historicky po prvý raz 16. februára o 10:00 stretnú členovia vlády na Národnej transfúznej službe na Kramároch, pripoja sa k darcom krvi a podporia tak užitočnú a potrebnú aktivitu, ktorá je úzko spätá so záchranou ľudského života“.

Každoročne sa na Slovensku spotrebuje približne 180-tisíc transfúznych jednotiek. Krv môže darovať každý zdravý človek, samotný odber trvá päť až 15 minút, počas ktorých darca daruje 450 ml krvi. Valentínsku kvapku krvi od 8. do 26. februára organizuje na celom Slovensku Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Aj tento rok všetci darcovia, ktorí darujú krv počas Valentínskej kvapky krvi, budú po skončení kampane zaradení do žrebovania o výhry, medzi iným aj zaujímavé dovolenky.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie