Zdroj: TASR/Daniel Veselský

Ministrov očkovali medzi prvými: Je to papalášizmus alebo príklad pre ľudí? VIDEO a FOTO

V Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove sa dala očkovať nielen prezidentka SR Zuzana Čaputová. Vakcíny dostali aj členovia Národnej rady SR a vlády SR.

Správy Zo Slovenska
Správy Zo Slovenska

Ministrov očkovali medzi prvými: Je to papalášizmus alebo príklad pre ľudí? VIDEO a FOTO

V Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove sa dala očkovať nielen prezidentka SR Zuzana Čaputová. Vakcíny dostali aj členovia Národnej rady SR a vlády SR.

Zdroj: TASR/Daniel Veselský

Prítomnosť politikov medzi prvými zaočkovanými proti ochoreniu COVID-19 nie je prejavom ‚papalášizmu‘, ale snahou presvedčiť osobným príkladom o dôležitosti vakcinácie. Členovia Národnej rady SR a vlády SR to uviedli po tom, ako sa v ružinovskej nemocnici v Bratislave podrobili očkovaniu.

Gesto príkladu

„Nemá to byť gesto prednosti a nadradenosti, ale gesto príkladu, na vlastnom tele chceme ukázať, že nám nikto nechce ublížiť, ale že očkovanie je spôsob, ako poraziť COVID,“ uviedol podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí).

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa so Šeligom zhoduje v tom, že očkovanie je cestou, ako vrátiť do normálu bežný život.

„Aby sme nemali obavy z toho, či môžeme objať blízkych, váhali nad tým, či sa môžeme s niekým stretnúť,“ upozornila. Chápe pritom, že niekomu sa môže očkovanie politikov medzi prvými javiť ako ‚papalášizmus‘, vníma však tento pôsob ako možnosť bojovať proti dezinformáciám, ktoré sa v súvislosti s očkovaním šíria.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) je pripravený bojovať proti hoaxom aj v nasledujúcom období prostredníctvom propagácie odborných serióznych štúdií. Očkovanie je pre neho spôsob, ako chrániť najmä svoje okolie. „Chcem cestovať po Slovensku, stretávať sa so študentmi, učiteľmi, zástupcami škôl, aj takto prispejem k tomu, aby tie stretnutia mohli byť bez obáv, ktoré v súčasnosti vzbudzuje pandémia,“ dodal.

Prečo bez Sulíka?

Gröhling dostal aj otázku, prečo neprišiel jeho stranícky šéf, vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa Gröhlinga je Sulík mimo Bratislavy.

„Predpokladám, že ak bude mať možnosť v budúcom týždni sa nechať očkovať, využije to,“ dodal.

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) vyhlásil, že zhoda na propagácii očkovania, ako spôsobe zbaviť sa pandémie COVID-19, by mala byť naprieč celým politickým spektrom.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) pripomenula, že život s pandémiou je svojím spôsobom boj a vakcína výhrou. „Preto pre mňa a verím, že pre čo najviac ľudí na Slovensku nie je otázkou či vôbec, ale kedy sa očkovať,“ dodala.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) je presvedčený, že spustenie očkovania predstavuje veľký krok k víťazstvu nad ochorením COVID-19. „Teraz bude závisieť na nás všetkých, aby sme sa postupne zaočkovali. Verím, že takto nám nový rok prinesie viac radostí a zdravia, ako ten končiaci sa,“ poznamenal.

Prezidentka medzi prvými

V Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove sa v nedeľu dala očkovať i prezidentka SR Zuzana Čaputová. I ona vníma svoju prítomnosť a prítomnosť zástupcov parlamentu a vlády ako komunikát smerom k verejnosti, ktorý má posilniť dôveru v očkovanie. Priznala, že chápe tých, ktorí majú obavy, je presvedčená, že je potrebné počúvať hlas odborníkov a vedcov a prostredníctvom ich argumentov vnímať očkovanie ako ochranu jednotlivcov i celých komunít, ktoré sú rizikám ochorenia vystavené najviac.

Na Slovensko prišlo v sobotu (26. 12.) prvých 9 750 dávok vakcíny. Ako prví budú očkovaní zdravotníci a pracovníci, ktorých výkon práce súvisí s poskytovaním zdravotnej či sociálnej starostlivosti, rovnako zamestnanci kritickej infraštruktúry a silových zložiek.

Očkovanie na Slovensku

Proti COVID-19 zaočkovali prezidentku Čaputovú aj členov vlády SR
25
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie