Webnoviny - Svet

Mladík v BMW predbiehal na mokrej ceste, zabil spolujazdca

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) – Život 26-ročného muža vyhasol pri stredajšej rannej nehode na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Železná Breznica.

Ráno o 8:00 išiel 27-ročný vodič osobného auta BMW zo Žiaru nad Hronom v ľavom jazdnom pruhu v smere od Žiaru nad Hronom na Zvolen.

V ľavotočivej zákrute predbiehal na mokrej ceste nákladné auto, no rýchlosť jazdy neprispôsobil svojím schopnostiam, stavu a povahe vozovky a na mokrom povrchu cesty dostal šmyk.

Prešiel do pravého jazdného pruhu, kde narazil do kovových zvodidiel, od ktorých sa auto odrazilo späť na cestu. Vozidlo začalo rotovať a zadnou pravou časťou ostalo opreté o ľavé zvodidlo.

Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil 26-ročný spolujazdec, ktorý počas prevozu do nemocnice v Banskej Bystrici svojim zraneniam podľahol. Ľahko sa zranil 22-ročný spolujazdec, vodiča a ďalšieho 19-ročného spolujazdca ošetrili na mieste.

Všetci spolujazdci sú zo Žiaru nad Hronom. Alkohol u vodiča nezistili. Škodu na vozidle a na poškodených zvodidlách odhadli na šesťtisíc eur. Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Obrazom: Nerozvážna jazda mladíka v BMW si vyžiadala obeť

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM