Rastislav Búgel Technológie

Mladý chlapec takmer ZOMREL, keď nabíjal telefón: TOTO ho skoro stálo život!

16-ročný chlapec takmer zomrel pri nabíjaní mobilu. Jeho retiazka sa dotkla elektrickej zásuvky a spôsobila mu obrovské popáleniny.

Ilustračný obrázok k článku Mladý chlapec takmer ZOMREL, keď nabíjal telefón: TOTO ho skoro stálo život!
Zdroj: Facebook.com/True Crime Trending

Danielle Davis z Oklahomy sa koncom apríla prebudila na ohromný krik vychádzajúci z izby jej syna Raycea Ogdahla. Okamžite sa mu rozbehla pomôcť, no zrazila sa s ním už na chodbe.

16-ročný chlapec mal desivé popáleniny na krku.

Mame prezradil, že ho zasiahol elektrický prúd, keď sa jeho náhrdelník nešťastnou náhodou dotkol odhaleného hrotu zásuvky. Ako informoval Mirror, na internete sa objavili fotografie, ktoré zachytávajú mladíkov krk, na ktorom bol vypálený odtlačok jeho retiazky.

Tínedžerovi sa podarilo strhnúť si náhrdelník z krku a hodiť ho na posteľ, kde do matraca vypálil veľkú dieru.

Chvíle hrôzy

Raycea Ogdahla ošetrili v nemocnici v Oklahome, odkiaľ ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti. „Bola to normálna noc a my sme spali len asi hodinu, keď sme začuli hluk a potom sme počuli krik z Rayceovej izby. Mysleli sme si, že možno hrá videohru a je len nahnevaný. Potom som počula, ako kričí "mama“. Potom som ho našla stáť na chodbe s popáleninami na krku. A ten zápach bol hrozný. Celý dom zapáchal ako spálené vlasy a koža," prezradila mama, ktorá je šťastná, že neprišla o syna.

Ako sa to stalo?

„Vysvetlil nám, že bol v posteli, prevalil sa do pohodlnejšej polohy, keď počul, že niečo spadlo z postele. Chcel sa uistiť, že sa mu telefón stále nabíja, aby mu na druhý deň zazvonil budík do školy. Povedal, že sa vyklonil z postele, a keď to urobil, krížik na náhrdelníku na jeho krku sa dotkol hrotov zásuvky predlžovacieho kábla, ktoré boli sotva odkryté,“ opisuje, čo sa stalo.

V tom momente retiazka uzavrela elektrický obvod a priškvarila sa mladíkovi ku krku. Časť náhrdelníka sa dokonca pritavila k nabíjačke.

Náhrdelník vypálený do kože

Lekári rodine oznámili, že chlapec mal veľké šťastie. Dostal totiž silný zásah, ktorý ho mohol pripraviť o život. V nasledujúcich dňoch monitorovali správne fungovanie jeho srdca. Pri zásahu utrpel popáleniny druhého, tretieho a štvrtého stupňa a jazvy mu ostanú na celý život.

„Stále môžete vidieť vzor náhrdelníka vypálený na jeho krku. Zanechal výraznú stopu. Má veľa jaziev. Lekári povedali, že by mu mali spraviť kožný štep,“ dodala mama 16-ročného chlapca s tým, že tínedžer má doráňaný celý krk až po kľúčnu kosť.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež:

Teen Almost Dies in Phone Charger Accident After Chain Touches Exposed Prong Oklahoma A teenager was electrocuted by a...

Posted by True Crime Trending on Monday, May 13, 2024
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM