Rastislav Búgel Zo zahraničia

V Zürichu sa strhlo hotové ŠIALENSTVO! Z neba PRŠALI tisíce frankov, VIDEO

Tiktoker so zlatou maskou spôsobil poriadny ošiaľ. Keď sa z neba začali sypať peniaze, na zemi vypukol neopísateľný chaos.

Ilustračný obrázok k článku V Zürichu sa strhlo hotové ŠIALENSTVO! Z neba PRŠALI tisíce frankov, VIDEO
Zdroj: TikTok.com/oraclecomicsschweiz

Vo švajčiarskom Zürichu bolo poriadne rušno. V tamojšom parku Chinawiese v sobotu (11. mája) z neba padali peniaze. Upozornil na to portál novinky.cz.

„Pršali“ peniaze

Tiktoker so zlatou maskou na tvári deň vopred oznámil, čo plánuje. „V sobotu 11. mája budú nad zürišským parkom Chinawiese pršať peniaze. Neveríš? Potom zostaň doma. Všetkým ostatným: Veľa šťastia na Chinawiese,“ oznámil vopred muž, ktorý sa predstavil ako Oracle (v preklade prorok/veštec).

V stanovený čas pomocou dronu vypustil z neba 24-tisíc frankov (takmer 24 500 eur) v desaťfrankových bankovkách.

Obrovský chaos

Krátko pred 20.00 hodinou ponad park prelietaval dron, pod ktorým visel vak. Po chvíli sa roztvoril a k zemi sa spustil dážď bankoviek.

„Prepukol chaos. Ľudia kričali, všetci sa vrhli na peniaze. Ja som skončil na zemi, bola tam aj sanitka,“ povedal pre Blick jeden z účastníkov.

Ako vidno, strhlo sa hotové šialenstvo. Potvrdzuje to ďalší z prítomných, ktorý na mieste čakal už od 16.00 hodiny. Podľa šťastlivca, ktorý získal 70 frankov, ľudia hneď ako sa dron vzniesol, utekali priamo pod neho.

Vážne zranený chlapec

Všetko teraz vyšetruje polícia. Na akcii sa totiž zranil mladý chlapec. „Ľudia zhromaždení pod dronom sa snažili vyzbierať čo najviac bankoviek. V dave sa ostrým predmetom vážne zranil 12-ročný dominikánsky chlapec. Zranenú osobu po prvotnom lekárskom ošetrení previezli sanitkou do nemocnice,“ informovala polícia.

Okrem zranenia je dôvodom vyšetrovania aj to, že záhadný muž s maskou nemal na akciu potrebné povolenia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež:

Money rained in Zurich Chinese garden yesterday 11-05-2024 and I was not aware 😭

Posted by Swiss Mary Schönes Frau on Sunday, May 12, 2024
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM