han Zo Slovenska

MRAZIVÉ slová matky zavraždeného Juraja: PREČO neodsudzujú vraha, preto, že bol hetero?!

Už to bude mesiac, čo sa na Zámockej ulici v Bratislava odohrala krutá vražda dvoch mladíkov. Prostredníctvom sociálnej siete sa ozvala matka jedného z nich.

Ilustračný obrázok k článku MRAZIVÉ slová matky zavraždeného Juraja: PREČO neodsudzujú vraha, preto, že bol hetero?!
Zdroj: Dnes24.sk/Milan Hanzel , www.twitter.com/ , Facebook.com/Lucia Ď. Nicholsonová

Nikomu netreba bližšie pripomínať to, čo sa 12. októbra večer udialo v centre Bratislavy. Úkladnú vraždu dvoch mladých mužov, Matúša a Juraja, ktorí zomreli len preto, že sedeli v podniku Tepláreň, kde sa zdržiavajú ľudia s inom sexuálnou orientáciou, má na svedomí 19-ročný Juraj K.

Vášne arcibiskupa

Takúto tragédiu ešte Slovensko nezažilo, keďže motívom páchateľa bola nenávisť. Aktuálne vášne k tomuto prípadu rozdúchal trnavský arcibiskup Ján Orosch svojim vyjadrením, ktorým vlastne spravil obeť takpovediac z vraha. Počas nedele sa na túto tému vyjadril europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, keď cirkevnému hodnostárovi napísala list.

O liste sme vás informovali v TOMTO ČLÁNKU.

Dnes, teda v pondelok 7. novembra, sa Orosch už za svoje slová ospravedlnil. Aj tak sa však ozvala prostredníctvom Facebooku Nicholsonovej matka jedného zo zavraždených mužov.

Slová matky

Status napísala europoslankyňa a začala ho takýmto spôsobom: „Keď som písala ten list arcibiskupovi Oroschovi, nemyslela som si, že osloví toľkých z vás – mladých aj starých, ateistov aj katolíkov, všetkých, ktorých nahnevalo, že cirkevný hodnostár súdi obete namiesto páchateľa. Ale tá reakcia, ktorá ma úplne dostala, dojala k slzám, ale aj k spravodlivému hnevu, mi prišla dnes ráno od mamy Juraja Vankuliča.“

“Dobrý deň, prepáčte že som si dovolila vás osloviť. Volám sa Dana a som mama Juraja Vankuliča ktorý bol zavraždený na Zámockej ulici. Chcem sa poďakovať za váš status. Som zúfalá, nahnevaná, zlomená matka. Akým právom môže niekto postaviť obete vraždy do pozície vinníkov?" píše zronená mama Juraja Vankuliča.

Pýta sa, prečo?!

„Prečo neodsudzujú vraha? Len preto že bol hetero? Môj syn bol úžasný človek, nikdy v živote nikomu neublížil. A len preto že bol iný, tak je zrazu chorý, úchyl a neperspektívny? To som sa dočítala v komentároch. Prosím vás, čo mám robiť s tou neprávosťou a bolesťou? Ďakujem, a prepáčte že som vás oslovila,“ dokončila matka zavraždeného mladíka svoju prosbu Lucii Ďuriš Nicholsonovej.

Ohlási to polícii

Slová, ktoré nepotrebujú komentár… Lenže, sme na Slovensku, preto europoslankyňa okamžite ku tomu dopísala jednu dôležitú vec.

„Vy, ktorí budete mať tú odvahu napísať sem čokoľvek nenávistné, čokoľvek urážajúce, znevažujúce, budete vymazaní, ale nie zabudnutí. Vaše komentáre budem jeden za druhým posúvať orgánom činným v trestnom konaní. Verím, že ste pochopili, že tu nemáte žiadne miesto,“ uzavrela.

Ďalšie aktuálne témy

VEĽKÁ VÝZVA PRE ĽUDÍ: ATEISTOV AJ VERIACICH. PRE ĽUDÍ SO SRDCOM. Keď som písala ten list arcibiskupovi Oroschovi,...

Posted by Lucia Ď. Nicholsonová on Monday, November 7, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM