Webnoviny - Svet

Muster rád triafa Kurnikovovú, Dominika sa teší na Dominika

WEBNOVINY.SK

Zľava: Bývalý rakúsky profesionálny tenista Thomas Muster, bývalá ruská tenistka Anna Kurnikovová, slovenská tenistka Dominika Cibulková a slovenský tenista Dominik Hrbatý.Foto: SITA/Ľudovít VaniherBRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Aktéri 3. ročníka exhibičného podujatia Tennis Classic 24 hodín pred jeho začiatkom sľúbili, že fanúšikom v bratislavskom Národnom tenisovom centre pripravia veľa zábavy, ale aj kvalitného tenisu. Kvarteto Thomas Muster, Anna Kurnikovová, Dominik Hrbatý a Dominika Cibulková niečo zo svojho predsavzatia naznačilo už na nedeľňajšej tlačovej besede. Bývalý svetový hráč číslo jeden Muster sa priznal, že pri exhibíciách rád triafa loptičkou do svojej partnerky Kurnikovovej a má z toho veľkú radosť.

Ruská kráska žijúca už niekoľko rokov na Floride zasa peknou americkou angličtinou povedala, že s Thomasom majú krásny romantický vzťah založený na občasných spoločných stretnutiach na exhibíciách. “Ak by si sa mal stretnúť vo vzájomnom súboji s Rafom Nadalom ako bývalý a súčasný kráľ antuky, verím, že by si zvíťazil,” podotkla Kurnikovová smerom k Musterovi. “Ďakujem, určite by som vyhral, hoci Rafa je veľký šampión,” odpovedal s ironickým úsmevom Muster a k svojej atraktívnej partnerke ešte dodal: “Nemusím nikomu pripomínať, že Anna bola veľká osobnosť svetového tenisu. A to nielen svojou hrou, ale aj zjavom na kurte. Pre mnohých mladých ľudí je vzorom a mne sa s ňou hrá dobre dodnes.”

Istá pikantéria pondelkového exhibičného večera v NTC spočíva aj v tom, že v divácky atraktívnej miešanej štvorhre sa na každej strane predstaví len jeden aktívny hráč. Budú nimi napriek svojim 43 rokom Muster a v slovenskej časti zase 21-ročná Cibulková, momentálne 31. dáma tenisového rebríčka WTA Tour. Tridsaťdvaročný Dominik Hrbatý totiž pred niekoľkými dňami vyhlásil, že s tenisom na súťažnej úrovni končí, zatiaľ čo víťaz Roland Garros 1995 Muster pred niekoľkými mesiacmi ohlásil nečakaný návrat. “V piatok večer som prehral štvrťfinále na bratislavskom Ritre s Rusom Kunicynom, v sobotu ráno o 4.30 h som letel do Paríža, kde som si dal päť setov vo francúzskej lige a ešte v sobotu v noci som sa vrátil do Bratislavy. Dnes som spal 11 hodín a zajtra hrám náročnú exhibíciu proti Thomasovi. Myslel som si, že tenisový dôchodok vyzerá inak,” zasmial sa dobre naladený Dominik Hrbatý.

Jeho o 11 rokov mladšia partnerka z minuloročného víťazného tímu Slovenska na Hopmanovom pohári Cibulková skonštatovala, že na spoločnú exhibíciu po boku Domina sa nesmierne teší. “Zatiaľ som počas kariéry odohrala len jednu exhibíciu pred troma rokmi v Čile. Teraz sa veľmi teším na pekné spestrenie prípravy na novú sezónu a najmä na Domina. Obnovia sa mi všetky tie spomienky, keď sme spolu vyhrali Hopmanov pohár v Perthe,” prezradila Dominika Cibulková.

Program pondelkovej tenisovej šou otvorí o 19.00 h mužská dvojhra medzi Hrbatým a Musterom (hrá sa na dva víťazné sety, prípadne majstrovský tajbrejk) ďalej už spomenutá miešaná štvorhra Kurnikovová, Muster – Cibulková, Hrbatý (na jeden set s počítaním do 9 hier) a aj niekoľko sprievodných akcií. V prestávke medzi mužským singlovým súbojom a atraktívnym mixom sa uskutoční dražba rakiet prítomných aktérov ako aj vystúpenie JNS cheerleaders, viac ako 25-člennej zostavy roztlieskávačok – majsteriek Českej republiky v rokoch 2003–2010. Moderátorom slávnostného večera bude Slavo Jurko. Štvorica prominentných účastníkov sa objaví v Národnom tenisovom centre oveľa skôr ako vo večerných hodinách. Už od 15.00 h by si Muster, Kurnikovová, Hrbatý a Cibulková mali zatrénovať so slovenskými tenisovými nádejami. Podľa PR manažéra podujatia Jána Kakaščíka je v predaji ešte približne 400 až 500 vstupeniek.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM