Webnoviny - Svet

Mutu dokopal čašníka. Spôsobil mu vážne zranenia

WEBNOVINY.SK

Adrian Mutu Foto: SITA, AP FIORENTINA 24. októbra (WEBNOVINY) – Kontroverzný útočník talianskeho futbalového klubu AC Fiorentina Adrian Mutu napadol kosovského čašníka Berata Racaja v jednom z mestských podnikov vo Florencii. K incidentu došlo týždeň pred tým, ako rumunskému zakončovateľovi vyprší trest za pozitívny dopingový nález. „Je to niečo veľmi vážne a v tejto chvíli nepotrebujeme riešiť takéto problémy. Počkáme, ako sa to celé vyvinie a v najbližších dňoch podnikneme ďalšie opatrenia. Nie je to po prvý raz, čo máme z Mutuom problémy,“ povedal hlavný akcionár Fiorentiny Andrea Della Valle pre Sky Sports Italia.

Agentúra ANSA prostredníctvom výpovede svedkov uvádza, že 31-ročný futbalista po slovnej potýčke, „spúšťačom“ ktorej bol podľa neho príliš vysoký účet za skonzumovaný alkohol, barmana dvakrát udrel a následne kopal na zemi. Lekári povedali, že 28-ročný čašník sa bude liečiť aspoň 25 dní po tom, ako utrpel zranenia tváre, zlomeninu nosa a na hrudi má viaceré podliatiny.

Mutu by sa mal vrátiť do kádra Fiorentiny 29. októbra po deväťmesačnom treste za pozitívny nález zakázanej látky sibutramínu. V roku 2004 ho ešte ako hráča londýnskej Chelsea pozitívne testovali na kokaín, vtedy dostal zákaz činnosti na sedem mesiacov a pokutu 17 miliónov eur.

SITA, AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM