Správy Zo Slovenska

Muž, ktorý sa vyhrážal Čaputovej a Naďovi, zostáva NA SLOBODE: Svoj čin vraj veľmi ľutuje

Obvinený muž má zákaz úmyselne sa priblížiť k poškodeným na vzdialenosť menšiu ako 50 metrov a musí absolvovať psychoterapiu.

Ilustračný obrázok k článku Muž, ktorý sa vyhrážal Čaputovej a Naďovi, zostáva NA SLOBODE: Svoj čin vraj veľmi ľutuje
5
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Obvinený Peter P., ktorý sa vyhrážal prezidentke Zuzane Čaputovej a exministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi, zostáva stíhaný na slobode. Musí však dodržiavať viacero povinností a obmedzení. V utorok o tom rozhodol senát Krajského súdu v Bratislave. Rozhodnutie je právoplatné.

Čo všetko nesmie

Prokuratúra navrhovala pre obvineného tzv. preventívnu väzbu, ktorá sa využíva pri obave z pokračovania v trestnej činnosti. Prvostupňový súd síce 30. júna skonštatoval dôvod väzby, ale nahradil ju viacerými obmedzeniami a povinnosťami.

Sťažnostný súd modifikoval obmedzenia a povinnosti, ktoré boli obvinenému uložené. Väzbu nahradil prijatím písomného sľubu a dohľadom probačného a mediačného úradníka. Okrem iného má Peter P. bez súhlasu probačného a mediačného úradníka zákaz vycestovať do zahraničia.

Má tiež zákaz úmyselne sa priblížiť k poškodeným na vzdialenosť menšiu ako 50 metrov. Musí sa tiež zúčastniť psychoterapie alebo psychologického poradenstva. Má tiež povinnosť nosiť tzv. monitorovací náramok.

Slová ľútosti

Bratislavský krajský súd v utorok rozhodoval o sťažnosti prokurátorky proti nevzatiu obvineného do väzby Mestským súdom Bratislava I.

Polícia obvinila Petra P. z trestných činov vydierania, nebezpečného vyhrážania a nedovoleného ozbrojovania. Zadržali ho v rámci akcie s krycím názvom Pepino. K trestnej činnosti sa priznal. „Veľmi ma mrzí to, čo som urobil. Toto svoje konanie budem ľutovať do konca svojho života,“ povedal s tým, že poškodeným sa ospravedlňuje.

Prokuratúra už skôr priblížila, že jednou zo skutočností, ktoré sa obvinenému kladú za vinu, je posielanie výhražných listov s nábojmi bez textu a vydieracích listov dvom poškodeným osobám.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze. Ďalšie aktuálne správy:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM