Rastislav Búgel Zo zahraničia

Muža (†37) pred očami jeho priateľky ROZTRHAL žralok: Všetko natočil dron

Keď policajti uvideli zábery z dronu, záchranná operácia sa zmenila na pátranie po tele.

Ilustračný obrázok k článku Muža (†37) pred očami jeho priateľky ROZTRHAL žralok: Všetko natočil dron
Zdroj: www.pexels.com

37-ročný Novozélanďan Steven Payne bol v pondelok asi 50 metrov od brehu na pláži v juhozápadnej Austrálii. Ako informuje Independent, v jednom momente však na Stevena zaútočil žralok.

Posledné chvíle zachytil dron

Z brehu všetko sledovala jeho priateľka a ďalší svedkovia. Nemohli nič robiť. Hrôzu, ktorú videli na vlastné oči, umocňovali zúfalé výkriky.

Ako sa ukázalo, niekto celý útok zachytil na video pomocou drona. So zábermi sa podelil s políciou, ktorá po ich prezretí zmenila záchrannú akciu na pátranie po tele.

Telo ešte nenašli

Úrady objavili surf, na ktorom bol Steven v čase útoku. Boli na ňom stopy po žraločích zuboch. Telo Novozélanďana ani napriek enormnej snahe stále nenašli.

Seržant Policajného zboru Západnej Austrálie Christopher Taylor v utorok povedal, že podľa záberov z dronu a z výpovedí svedkov je „zrejmé, čo sa stalo.“

„Zábery z dronu ukazujú veľa krvi, žraloka a niektoré ďalšie veci, do ktorých sa nechcem zvlášť púšťať, a nemyslím si, že by to mal vidieť niekto iný ako možno koroner a niektorí ďalší odborníci, ktorí určia typ žraloka a veľkosť,“ dodal seržant.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM