TOS Zo zahraničia

Na južnej Morave došlo k tragédii: SMRŤ dieťaťa kvôli zubnému kazu!

Podľa tamojšieho šéfa stomatológov nejde o ojedinelý prípad.

Ilustračný obrázok k článku Na južnej Morave došlo k tragédii: SMRŤ dieťaťa kvôli zubnému kazu!
Zdroj: Unsplash.com

Verejnosť u našich susedov sleduje súdny proces, ktorý sa týka mimoriadne smutnej udalosti. Kto môže za smrť dieťaťa, ktoré zomrelo kvôli komplikáciám so zubným kazom?

Prípad sa tiahne už štyri roky a zrejme tak skoro neskončí. Najnovšie vypovedal na súde aj prezident Českej stomatologickej komory Roman Šmucler.

Ani častý, ani ojedinelý

Podobný prípad podľa neho nie je častý, ale ani ojedinelý. „Ešte keď som pôsobil v nemocnici, riešili sme tam podobné prípady v priemere dvakrát ročne. Záleží vždy na mnohých faktoroch a infekcii,“ cituje šéfa českých stomatológov Blesk.cz.

K prípadu prišiel vypovedať ako znalec. "Je mi ľúto všetkých, ktorých postihol. Neberte hygienu a prehliadky na ľahkú váhu,“ vyzval Šmucler.

Rozsudok v nedohľadne

„V tejto veci doteraz nebol vyhlásený rozsudok a ďalšie konanie je odročené na neurčito,“ uviedla pre Blesk.cz hovorkyňa Mestského súdu v Brne Petra Láničková. Vzhľadom na citlivosť prípadu bez bližších podrobností.

Prípad zarezonoval aj na sociálnych sieťach. „Dovoliť si zubného lekára začína byť obrovský luxus, ktorý si každý nebude môcť dovoliť… V 21. storočí je to pre vyspelú Európu zlý výsledok,“ napísala Bohdana.

„To by tiež chcelo mať v každom meste zubára, čo prijíma nových pacientov! Nikde nikto. Takú dobu už hľadáme zubára a márne. Urobte s tým niečo,“ vyzýva Michaela.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM