Aktualizované han Ostatné športy

Na medailu z olympiády stále čakáme: Nedosiahla na ňu ani vodná slalomárka Mintálová, FOTO

Tomu sa povie smola! Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová mala na olympiáde v Tokiu na dosah medailu, ale nakoniec z toho bolo deviate miesto.

Ilustračný obrázok k článku Na medailu z olympiády stále čakáme: Nedosiahla na ňu ani vodná slalomárka Mintálová, FOTO
9
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Pre 22-ročnú reprezentantku sa púť na olympijských hrách začala skvele. Postúpila do semifinále, z ktorého sa do hlavného finále prebojovala s druhým najlepším časom.

Myslíte si, že budeme mať z tejto olympiády medailu?

Škoda, nevyšlo to

Práve vo finálovej jazde išla Eliška druhá od konca a na trati v mimoriadne teplej vode predvádzala zo začiatku skvelý výkon. Čistou jazdou sa dostala až do cieľa, kde však jej meno svietilo na štvrtej priečke. Nešla totiž tak rýchlo ako jej súperky. Lenže, po pár sekundách to prišlo. Rozhodcovia jej udelili dodatočnú, 50-sekundovú penalizáciu, čo ju odsunulo až na záver výsledkovej listiny.

Napokon z toho bolo „len“ deviate miesto. „Pred takými dvomi týždňami som o takom niečom ani nesnívala. Škoda tej päťdesiatky, ani som o nej netušila, ale taký je šport. Aj tak som veľmi šťastná,“ prezradila Mintálová v rozhovore po pretekoch pre televíziu RTVS.

Treba pripomenúť, že Elišku trápilo zranenie. Už niekoľko dní totiž jazdila a trénovala so zlomeným palcom na nohe. „Hrozila mi operácia, ale od Japoncov sme získali formovateľnú dlahu a mohla som s tým jazdiť. Keď sa vrátim domov, pôjdem na kontrolu a uvidí sa, či to bude potrebné operovať,“ dodala pre RTVS Mintálová.

Zlato do Nemecka

Nemecká vodná slalomárka Ricarda Funková získala na OH 2020 v Tokiu zlato v K1. Striebro vybojovala Španielka Maialen Chourrautová s mankom 1,13 sekundy. Tretia bola Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá zaostala o 1,23 s.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Mintálová nezískala medailu
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM