han Zo Slovenska

Na nové značky ešte ZABUDNITE: Prečo polícia naďalej vydáva klasické EČV?

Na dopravných inšpektorátov sa nachádzajú ešte skladové zásoby pôvodných tabuliek s evidenčným číslom vozidla (EČV). Doterajšie tabuľky sa tak budú v rámci prechodného obdobia vydávať do vyčerpania zásob.

Ilustračný obrázok k článku Na nové značky ešte ZABUDNITE: Prečo polícia naďalej vydáva klasické EČV?
Zdroj: TASR/KR PZ Nitra

Individuálne prvé kusy tabuliek s novým dizajnom by mohli byť podľa odhadov Ministerstva vnútra (MV) SR dodané v blízkej dobe. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

„Ak občan požiada o pridelenie evidenčného čísla vytvoreného individuálne na základe požiadavky občana, napríklad vo forme krstného mena, bude mu vydaná takáto tabuľka s novým dizajnom aj v prechodnom období,“ doplnila hovorkyňa.

Rušia sa okresy

Od nového roka sa zaviedli celoslovenské evidenčné čísla vozidiel bez skratky okresu. Ruší sa tak aj dvojkrokový prepis vozidla. Kompletný prepis aj s vydaním nových dokladov bude možné urobiť na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte, pričom v prípade potreby sa budú doklady aj tabuľky zasielať kuriérom. Zmenil sa aj dizajn tabuliek.

Nové tabuľky sa vyrábajú v Banskej Bystrici v štátnej akciovej spoločnosti Automobilové opravovne MV SR. Rezort deklaruje, že za tabuľky bude platiť takmer o štvrtinu menej ako u externého dodávateľa.

Za štyri roky by sa tak malo usporiť približne 4,8 milióna eur. Štát má navyše dosah na riadenie.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM