Zo Slovenska

Na Slovensko dorazí ďalšia vlna sneženia: Napadnúť môže aj 15 centimetrov snehu!

Meteorológovia zároveň vydali výstrahu prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov, a to pre takmer všetky kraje.

Ilustračný obrázok k článku Na Slovensko dorazí ďalšia vlna sneženia: Napadnúť môže aj 15 centimetrov snehu!
34
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V Banskobystrickom, Trenčianskom a Žilinskom kraji môže počas stredajšej noci padať sneh. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

Centimetre nového snehu

Od stredy podvečer do štvrtka (14. 1.) rána môže snežiť vo väčšine okresov Žilinského kraja, tiež v okresoch Banská Bystrica, Žarnovica, Brezno a Prievidza. Podľa meteorológov môže napadnúť desať až 15 centimetrov nového snehu. „Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity – dopravu a pohyb osôb,“ uvádza SHMÚ.

Prvá vlna sneženia dorazila na naše územie okolo 17:00 hod. a zasiahla najmä Trnavský, Trenčiansky a Žilinský kraj. „K tomu sa pridá ďalšia vlna sneženia, ktorá na naše územie dorazí skoro ráno okolo 2:00 hod. Snežiť bude na Záhorí, v Bratislave, na Podunajskej nížine a predovšetkým opäť v Trnavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji,“ informuje iMeteo.sk.

Meteorológovia zároveň vydali výstrahu prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov, a to pre všetky kraje okrem Košického.

V Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji platí výstraha predbežne od štvrtka polnoci a počas celého dňa. Pre Banskobystrický, Trenčiansky, Prešovský a Žilinský kraj platí výstraha od štvrtka 6.00 hod. do piatka (15. 1.) 20.00 hod.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie