Politika

Naď: Pomáhame vojensky, humanitárne a chceme aj s povojnovou obnovou Ukrajiny

Ukrajinský vicepremiér poďakoval ministrovi Naďovi za nezištnú, trvácnu a adresnú pomoc Slovenska, vďaka ktorej sa podarilo zachrániť už mnoho životov a tiež podporiť strádajúci ukrajinský ľud bojujúci o holé prežitie.

Ilustračný obrázok k článku Naď: Pomáhame vojensky, humanitárne a chceme aj s povojnovou obnovou Ukrajiny
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes prijal v priestoroch rezortu podpredsedu vlády pre obnovu Ukrajiny a zároveň ministra pre infraštruktúru a rozvoj Olexandra Kubrakova. Témami ich stretnutia boli aktuálne prioritné potreby Ukrajiny súvisiace s bezprecedentnou ruskou agresiou. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

Ukrajinský vicepremiér Kubrakov poďakoval ministrovi Naďovi za nezištnú, trvácnu a adresnú pomoc Slovenska, vďaka ktorej sa podarilo zachrániť už mnoho životov a tiež podporiť strádajúci ukrajinský ľud bojujúci o holé prežitie. „Pomáhame vojensky, pomáhame humanitárne a pomáhať chceme aj s povojnovou obnovou Ukrajiny. Škody na majetku sú astronomické a jazvy na duši ukrajinského národa sa budú hojiť ešte niekoľko generácií. Toto nezmyselné ničenie, plienenie a zabíjanie sa, verím, čoskoro skončí a my musíme urobiť maximum, aby sa z Ukrajiny po vojne stala prosperujúca, moderná a bezpečná krajina,“ povedal minister Naď.

Doterajšia pomoc zo Slovenska zahŕňala systém protivzdušnej obrany S-300, odmínovacie systémy Božena, tridsať vyradených bojových vozidiel pechoty BVP-1, päť dopravných vrtuľníkov, muníciu, palivo a tiež 13 stíhacích lietadiel MiG-29 a časť protilietadlového raketového systému KUB. Okrem techniky a humanitárnej pomoci Slovensko podporuje Ukrajinu aj prostredníctvom prevádzky na opravu ukrajinskej vojenskej techniky v Michalovciach či výcvikom ukrajinských vojakov v rámci vojenskej asistenčnej misie EÚ pre Ukrajinu (EUMAM).

archívne foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM