Webnoviny - Svet

Nádej pre vlastenectvo podľa Rafaja stále žije

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Nádej sa predĺžila o dva týždne. Tak zhodnotil jeden z jeho predkladateľov Rafael Rafaj dnešné obštrukcie pri hlasovaní o národniarskom zákone na podporu vlastenectva, pre ktoré predseda parlamentu Pavol Paška preložil hlasovanie na 2. marca. Národná rada SR nebola trikrát uznášaniaschopná, koalícii chýbal jeden hlas a opozičníci vytiahli pri hlasovaní karty.

„Istú názorovú obštrukciu bolo vidieť už pri rozprave, predovšetkým zo strany kresťanských demokratov,“ uviedol po hlasovaní Rafaj pred novinármi. Podľa neho je to vlastne ich signál všetkým vlastencom Slovenska, že aj takto sa dá obštruovať, že takto sa dá vyjadriť postoj. „Mohli kľudne hlasovať proti. Vyjadrili by sa. Uvidíme, čo bude 2. marca,“ vyhlásil.

Koaliční poslanci mali podľa dohôd pri hlasovaní o vlasteneckom zákone voľnú ruku, čo znamená, že mohli vyjadriť svoj postoj bez ohľadu na vyššie záujmy. Rafaj naznačil, že národniari si neboli istí podporou svojho návrhu zo strany koaličných partnerov. Nasledujúce dva týždne využijú na získavanie podpory ich návrhu. „Došlo k zásadným zmenám a myslím si, že v tejto podobe je ten zákon prijateľný pre každého,“ dodal.

Na dnešnom hlasovaní chýbalo päť poslancov zo SNS. Medzi ospravedlnenými boli aj líder Ján Slota, ktorý je spolu s Rafajom autorom návrhu, a podpredsedníčka strany Anna Belousovová.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie