Správy Zo zahraničia

Nádej, že žijú? Záchranári pátrajúci po nezvestnej ponorke zaznamenali pod vodou zvuky

Záchranári pátrajúci pomocou sonaru po nezvestnej ponorke Titanic s piatimi ľuďmi na palube zaznamenali v severnom Atlantiku v oblasti, kde plavidlo pred dvoma dňami zmizlo, pod vodou zvuky.

Ilustračný obrázok k článku Nádej, že žijú? Záchranári pátrajúci po nezvestnej ponorke zaznamenali pod vodou zvuky
Zdroj: TASR/AP

Uviedli to médiá s odvolaním sa na zdroje americkej vlády. TASR informuje na základe stredajšej správy agentúry AFP. Správy o zvukoch pod vodou potvrdila aj americká pobrežná stráž.

Kanadské lietadlo P-8 zapojené do pátrania „zaznamenalo v oblasti zvuky podobné búchaniu“, ktoré sa opakovali každých 30 minút.

O štyri hodiny neskôr nasadili do pátrania ďalší sonar, a zvuky bolo opäť počuť. Informovala o tom aj spravodajská stanica CNN s odvolaním sa internú komunikáciu amerického ministerstva pre vnútornú bezpečnosť.

Výletná ponorka Titan sa stratila v nedeľu počas plavby k vraku parníka Titanic. Ten sa nachádza v hĺbke okolo štyroch kilometrov vo vzdialenosti približne 640 kilometrov od pobrežia kanadskej provincie Newfoundland.

Plavidlo Titan približne po hodine a 45 minútach plavby prestalo komunikovať s kanadskou výskumnou loďou Polar Prince, ktorá ju sprevádzala. Americká pobrežná stráž v utorok oznámila, že cestujúcim v Titane sa zásoby kyslíka minú najneskôr vo štvrtok o 13.00 h.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM