Zo Slovenska

NAHRADÍ Mikasa! Toto je žena, ktorá sa stane novou hlavnou hygieničkou

Hlavný hygienik Ján Mikas končí vo svojej funkcii. Poznáme už jeho náhradu.

Ilustračný obrázok k článku NAHRADÍ Mikasa! Toto je žena, ktorá sa stane novou hlavnou hygieničkou
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky , TASR/Jaroslav Novák

Novou hlavnou hygieničkou sa od štvrtka (15. 2.) stane Tatiana Červeňová. Vo funkcii nahradí Jána Mikasa. Uviedla to šéfka rezortu zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD), ktorá o zmenách rozhodla.

Podarí sa obnoviť dôveru?

„Verím, že prinesieme nový impulz do chodu a fungovania úradu verejného zdravotníctva. Je to nielen odborník vysokokvalifikovaný na výkon tejto funkcie, ale aj osoba s veľkými manažérskymi skúsenosťami. Takže verím, že chod úradu nadobudne znova tú kredibilitu, ktorú možno počas ťažkých rokov pandémie stratil. Respektíve, že sa obnoví dôvera tejto inštitúcie, ktorá je často spochybňovaná,“ povedala ministerka.

Zhoda okolností

Podotkla, že rezort sa výmenou vo funkcii zaoberal dlhšie. To, že na odchod Mikasa vyzvala koaličná strana SNS, považuje Dolinková za zhodu náhod.

„Vzhľadom na to, že na Slovensku je iba pár kvalifikovaných odborníkov v oblasti verejného zdravotníctva, výber nového hlavného hygienika nebol jednoduchý. O tom, že ide skutočne o profesionálnu výmenu, svedčí aj fakt, že sám doterajší hlavný hygienik Mikas ocenil kvalifikačné znalosti a prax svojej nástupníčky,“ dodala.

Mikas vo funkcii pôsobil od roku 2016. Hlavný hygienik zodpovedá za činnosť Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorý je rozpočtovou organizáciou Ministerstva zdravotníctva SR.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM