Rastislav Búgel Zo zahraničia

Najprv vyhrážky ZABITÍM, potom vandalizmus: Muž pokreslil KOSOŠTVORCAMI 92 áut, VIDEO

Muž pokreslil desiatky áut vulgárnymi symbolmi. Ako sa zistilo, ešte pred tým sa niekomu vyhrážal zabitím.

Ilustračný obrázok k článku Najprv vyhrážky ZABITÍM, potom vandalizmus: Muž pokreslil KOSOŠTVORCAMI 92 áut, VIDEO
Zdroj: Policie České republiky

Pražská polícia riešila neobvyklý prípad. Chytila muža, ktorý desiatky áut pokreslil hanlivými vzormi.

Policajti z PMJ vyrazili na miesto, keďže dostali oznam, že niekto sprejuje po zaparkovaných autách. Hliadka sa po príchode spojila s oznamovateľom, od ktorého zistila podobu neznámeho páchateľa a druhá z hliadok sa okamžite pustila do pátrania.

Vulgárne symboly na desiatkach áut

„Po niekoľkých minútach policajti v neďalekej ulici našli muža zodpovedajúceho popisu a previezli ho späť k miestu, kde k sprejovaniu malo dôjsť,“ informuje polícia.

Keď vykonali obhliadku, nestačili sa čudovať. Zistili totiž, že muž ružovou fixkou namaľoval veľavýznamné „kosoštvorce“ na 92 áut!

Našťastie, použil kriedovú fixku, ktorá sa používa aj na označovanie áut v autobazároch. Hanlivé symboly tak majitelia áut ľahko umyjú.

Pokreslené autá neboli to najhoršie

35-ročný muž sa týmto počinom dopustil priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Behom chvíle sa však situácia rapídne zmenila.

„Na miesto sa totiž dostavil ďalší oznamovateľ, ktorý zakročujúcim policajtom oznámil, že tento „umelec“ ho približne pred hodinou ohrozoval krátkou strelnou zbraňou a vyhrážal sa mu, že ho zabije. Potom čo z miesta utiekol, sa potom znova vrátil so železnou tyčou a snažil sa k oznamovateľovi prebiť cez dvere panelového domu,“ vysvetľuje polícia.

Keďže vyčíňanie zachytila kamera, muža policajti okamžite zadržali.

„Tridsaťpäťročný muž bol potom prevezený na policajnú stanicu, odkiaľ po vykonaní procesných úkonov putoval do psychiatrickej liečebne v Bohniciach. Jeho konanie bude v prípade priestupku postúpené príslušnému správnemu orgánu a v druhom skutku je podozrivý zo spáchania trestného činu nebezpečné vyhrážanie sa so zbraňou, za čo mu v prípade odsúdenia hrozí až trojročný pobyt za mrežami,“ dodala polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Policie České republiky
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM