Milan Hanzel Šport Futbal

Najprv vysmiaty, potom smutný! Ronaldo má pozitívny TEST a nechápe, kde sa nakazil

Futbalový reprezentant Portugalska Cristiano Ronaldo mal pozitívny test na nový koronavírus. On, ani kouč národného tímu si nevedia vysvetliť ako sa nakazil.

Ilustračný obrázok k článku Najprv vysmiaty, potom smutný! Ronaldo má pozitívny TEST a nechápe, kde sa nakazil
4
Galéria
Zdroj: Instagram.com/portugal , Instagram.com/cristiano

Útočník nastúpil do karantény a vynechá stredajší domáci duel Ligy národov proti Švédsku.

Je bez príznakov

Ronaldo nemá žiadne symptómy ochorenia Covid-19 a cíti sa dobre, uviedli predstavitelia portugalského zväzu. Kanonier Juventusu Turín odohral uplynulú nedeľu celý zápas 3. skupiny A-divízie Ligy národov v Paríži proti Francúzsku (0:0).

„Jednotní na ihrisku, ale aj mimo neho,“ zavesil ešte v pondelok Ronaldo fotografiu s ďalšími hráčmi národného tímu pri spoločnom jedle na svoj Instagram.

Testoval aj spoluhráčov

Ronaldov pozitívny test prinútil kompetentných urobiť ďalšie kolo testovania medzi hráčmi portugalského tímu a medzi členmi realizačného tímu a všetky ďalšie výsledky boli negatívne. V utorok tak mužstvo podľa plánu absolvovalo tréning pred duelom so Švédskom.

Kouč je šokovaný

Tréner portugalskej futbalovej reprezentácie Fernando Santos si nevie vysvetliť, ako sa Cristiano mohol nakaziť koronavírusom. „Od pondelka sme všetci zatvorení v tréningovom kempe. Sú s nami iba hráči a členovia realizačného tímu, nikto iný. Striktne dodržiavame zdravotný protokol a všetky prísne bezpečnostné opatrenia. Napriek tomu mal Cristiano pozitívny test na koronavírus. Ďalší hráči sú negatívni,“ nechápe Santos.

Chce hrať

Podľa slov portugalského kouča by Ronaldo proti Švédom najradšej vybehol na trávnik. „Povedal, že veľmi chce hrať. Keď sa dozvedel, akú ma diagnózu, bol z toho frustrovaný. Zvláda však náročnú situáciu veľmi dobre. Je vo svojej izbe, z balkóna sa prihovoril k tímu a adresoval nám povzbudivé slová. Určite je to pre nás veľké oslabenie. Najlepšieho hráča na svete nie je ľahké nahradiť. Verím však v silu nášho tímu,“ dodal Santos.

Bude pár duelov mimo

Zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude musieť byť Ronaldo v karanténe. Pravdepodobne však vynechá sobotňajší ligový zápas Juventusu na ihrisku Crotone i úvodné stretnutie skupinovej fázy Ligy majstrov proti Dynamu Kyjev na budúci utorok. Ohrozený je aj jeho štart v šlágri G-skupiny LM proti Barcelone, ten je na programe 28. októbra.

Juventus bol minulý týždeň v hotelovej karanténe, keďže u dvoch členov realizačného tímu odhalili koronavírus. Napriek tomu Ronaldo a šesť ďalších hráčov talianskeho šampióna odcestovalo plniť si reprezentačné povinnosti.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie