Aktualizované han Šport Hokej

NAKA vtrhla do budovy hokejového zväzu! Prečo zasahovala práve tam?

Národná kriminálna agentúra (NAKA) si plní povinnosti v boj proti závažným formám trestnej činnosti. Teraz je to Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Ilustračný obrázok k článku NAKA vtrhla do budovy hokejového zväzu! Prečo zasahovala práve tam?
Zdroj: Facebook.com/ Polícia Slovenskej republiky

Informáciu o najaktuálnejšom zásahu elitnej jednotky priniesol portál noviny.sk.

Čo je za tým?

NAKA mala zakročiť v budove SZĽH na Trnavskej ceste v Bratislave. „NAKA vykonáva na hokejovom zväze procesné úkony v súvislosti s verejným obstarávaním,“ priblížil Slivka s tým, že bližšie informácie poskytnú hneď, ako to procesná situácia dovolí.

Podľa zdroja TV JOJ sa kriminalisti zaujímajú aj o funkcionárov slovenského hokeja.

Nikoho nezadržali

„Polícia dnes zadržiavala iba dokumenty. Podľa informácií TV JOJ polícia nikoho nezadržala,“ píše sa na webe televízie.

Stanovisko zväzu

„Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja. SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch. Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ,“ píše sa v stanovisku SZĽH, ktoré zaslal Media & PR manažér Peter Jánošík.

„Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti. Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať,“ dodáva sa v stanovisku.

FOTO: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM