Správy Zo Slovenska

Nakazený funkcionár! Šéf Úradu pre verejné obstarávanie a jeho manželka majú koronavírus

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák bol pozitívne testovaný na COVID-19. Rovnako aj jeho manželka.

Ilustračný obrázok k článku Nakazený funkcionár! Šéf Úradu pre verejné obstarávanie a jeho manželka majú koronavírus
Zdroj: TASR

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák a jeho manželka boli v nedeľu pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. Informovala o tom hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková s tým, že predseda o tejto situácii už informoval mailom všetkých zamestnancov úradu, zostáva v karanténe a dodržiava pokyny príslušných úradov.

Hlivák sa o nákaze rozhodol verejnosť informovať podľa Zvončekovej z dôvodu, že zastáva verejnú funkciu a považuje to za zodpovedné. ,,Osoby, ktoré prišli v období do 12. marca s predsedom do kontaktu a do dnešného dňa sa im prejavili nejaké príznaky predmetného ochorenia, je v záujme ich vlastného zdravia, aby sa išli otestovať," uviedla hovorkyňa.

O danej situácii predseda ÚVO informoval aj predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽaNO) a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) a operatívne spolupracuje s Úradom verejneho zdravotníctva SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie