Správy

Napriek sneženiu by mali byť diaľnice, cesty a horské priechody zjazdné

Napriek sneženiu na celom území Slovenska by mali byť zjazdné všetky sledované diaľničné úseky, rýchlostné cesty, ako aj cesty I., II. a III. triedy. Podobne by na tom mali byť aj horské priechody.

Ilustračný obrázok k článku Napriek sneženiu by mali byť diaľnice, cesty a horské priechody zjazdné
Foto: Ľubomír Hudačko

Povrch vozoviek je zväčša mokrý, vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska sa na cestách nachádza do dvoch centimetrov utlačeného snehu. V okrese Poprad sa na cestách nachádza zľadovatený sneh. Vrstva čerstvého, utlačeného či kašovitého snehu sa nachádza aj na viacerých horských priechodoch, napriek tomu sú zjazdné. Ide o Donovaly, Šútovce, Dobšinú, Huty, Fačkov, Makov, Havran, Homôlku a Šturec.

„Horské priechody Donovaly, Šturec a Šútovce sú uzatvorené pre nákladné vozidlá nad 10 metrov dĺžky,“ dopĺňa Slovenská správa ciest.

Pre celé Slovensko platí v súvislosti so snehom výstraha prvého stupňa až do štvrtkového (30.11.) večera.

V závislosti od lokality môže miestami napadnúť od päť do 40 cm nového snehu. „Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM