ELA Správy Zo Slovenska

Národniar Danko dokázal opäť preraziť dno. Prezidentský palác podľa neho slúži feťákom

Hrdo. Odborne. Slušne. Druhý najvyšší ústavný činiteľ zrejme zanechal toto posolstvo, ktorým pred voľbami oblepil Slovensko, iba na bilbordoch.

Ilustračný obrázok k článku Národniar Danko dokázal opäť preraziť dno. Prezidentský palác podľa neho slúži feťákom
11
Galéria
Zdroj: TASR

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) nemá úctu voči prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Vyhlásil to v pléne Národnej rady (NR) SR po slovnej nezhode s nezaradeným poslancom Martinom Poliačikom.

Slovník spodiny

„Budem si ctiť prezidentský palác, keď bude nezávislý, apolitický a nebude slúžiť feťákom, ako ste vy,“ povedal Poliačikovi po tom, ako si vymenili názory v súvislosti s neschválením procedurálneho návrhu nezaradenej poslankyne Veroniky Remišovej.

Na Poliačikovu výčitku reagoval s tým, že voči nemu úctu nemá, ale má ju voči Remišovej. Následne šéf parlamentu vyzval nezaradeného poslanca, aby naňho v pléne nekričal a vyhlásil, že „môže ísť kričať k prezidentke do paláca“.

Líder OĽaNO Igor Matovič po konflikte predstúpil pred predsedu parlamentu s papierom, na ktorom bolo napísané „On je ožratý“.

„Toto, čo ste napísali, je neskutočná drzosť,“ reagoval Danko a požiadal Matoviča, aby si sadol späť na miesto a bol ticho, že z neho ide zloba. „Som šťastný, že je koniec volebného obdobia a tohto šialenca už nemusím vidieť,“ dodal na Matovičovu adresu.

Poliačik jeho výrok o prezidentke označil za nepatričný a požiadal ho, aby sa zaň ospravedlnil. K výzve sa pridal aj Matovič. Dankovo vyjadrenie podľa jeho slov nie je hodné druhého najvyššieho ústavného činiteľa. Poliačik avizoval pre Dankovo vyjadrenie na adresu prezidentky podanie na mandátovo-imunitný výbor.

Bez sebareflexie

Takéto vulgárne, ba až primitívne správanie od Andreja Danka nie je ojedinelé. V minulosti nazval bývalú podpredsedníčku parlamentu a dnešnú europoslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú „cigánočkou“ a dodnes je na smiech verejnosti výstupom kedy bozkával svoje kapitánske výložky, či plagiátom, ktorý vydával za svoju rigoróznu prácu a dodnes sa za tento podvod ani neospravedlnil.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová nevidí najmenší dôvod na tieto vyjadrenia reagovať. Pre TASR to uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Predseda NR SR Andrej Danko a prezidentka SR Zuzana Čaputová
11
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie