Cestovanie

Nastala reťazová reakcia: Slováci vo veľkom stornujú zájazdy na september

Dovolenkári aktuálne nemajú záujem o zájazdy do tzv. červených krajín. Nákazy koronavírusom sa však neobávajú, problém je niekde inde.

Ilustračný obrázok k článku Nastala reťazová reakcia: Slováci vo veľkom stornujú zájazdy na september
Zdroj: TASR/AP

Vo chvíli, ako boli zverejnené informácie o rozšírení zoznamu rizikových krajín, nastala reťazová reakcia. Klienti cestovných kancelárií stornujú zájazdy na mesiac september. Informoval o tom prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes.

Koniec dovolenkám?

„Väčšina cestovných kancelárií má napríklad do Chorvátska nástupné termíny v piatok a v sobotu. Takže v najbližších dňoch už organizovane cez cestovnú kanceláriu nepôjde do Chorvátska nikto,“ podotkol Berkes.

Vo všeobecnosti podľa neho klienti nemajú záujem o zájazdy do tzv. červených krajín. Skonštatoval, že nemajú nazvyš 5 až 10 dní, aby mohli zostať v domácej karanténe. „Máme skúsenosť, že klienti cestovných kancelárií sa neobávajú ani tak rizika ochorenia, ako zavedenia neočakávaného a neavizovaného opatrenia o karanténnej povinnosti v zelených krajinách,“ priblížil prezident SACKA.

Červené krajiny

Medzi „červené krajiny“ z pohľadu pandémie nového koronavírusu budú od 1. septembra patriť Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Belgicko a Malta. Ľudia, ktorí sa vrátia z rizikovej krajiny po 1. septembri, budú musieť absolvovať desaťdňovú karanténu. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) po štvrtkovom (27. 8.) zasadnutí konzília odborníkov. Avizoval, že medzi rizikové krajiny môže patriť aj Grécko, do ktorého teraz neodporúča cestovať.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie