han Zo zahraničia

Nečakané PROBLÉMY Maďarska: Vláda USA zvažuje našim susedom zaviesť OPATRENIA!

Vláda Spojených štátov plánuje zaviesť opatrenia proti maďarskej vláde, zvažuje napríklad uvalenie sankcií na vplyvné maďarské osoby.

Ilustračný obrázok k článku Nečakané PROBLÉMY Maďarska: Vláda USA zvažuje našim susedom zaviesť OPATRENIA!
Zdroj: www.pexels.com

S odvolaním sa na nemenované diplomatické zdroje to uviedol v utorok server 444.hu, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa servera môže ísť o čosi podobné ako v roku 2014, keď šiestim maďarským občanom zakázali vstup do USA pre obvinenia z korupcie.

Veľvyslanec Spojených štátov v Budapešti David Pressman zvolal na stredu tlačovú konferenciu a sankcie by mohol predstaviť práve tam, píše 444.hu. Americké veľvyslanectvo tému tlačovej konferencie konkrétne neuviedlo.

Napäté vzťahy

Vzťahy medzi maďarskou a americkou vládou sú podľa servera veľmi napäté. Premiér Viktor Orbán si napríklad robil posmešky z mien amerických diplomatov a opakovane tvrdil, že USA chcú nanútiť Maďarsku vstup do vojny proti Rusku. Pressman zas často kritizuje Orbánovu vládu v súvislosti s postojom k vojne na Ukrajine. Tvrdí, že šíri ruskú propagandu.

K zmierneniu napätia neprispel ani odkaz americkému exprezidentovi Donaldovi Trumpovi pred jeho obžalovaním 3. apríla. Orbán na Twitteri napísal: „Bojujte ďalej, pán prezident! Sme s Vami.“

Maďarský ministerský predseda 2. marca pre švajčiarsky týždenník Die Weltwoche vyhlásil, že ak by bol v Spojených štátoch prezidentom Trump, vojna na Ukrajine by vôbec nevypukla; a ak by ho Američania v roku 2020 znovuzvolili za prezidenta, tak by za niekoľko týždňov zrejme dosiahol mier.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie články na prečítanie:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM