Aktualizované Zo zahraničia

Nemecko zasiahli ničivé TORNÁDA a víchrice: Hlásia desiatky zranených

Najmenej jedna osoba prišla o život a desiatky utrpeli zranenia pri silnej víchrici a viacerých tornádach, ktoré v piatok večer zasiahli Nemecko.

Ilustračný obrázok k článku Nemecko zasiahli ničivé TORNÁDA a víchrice: Hlásia desiatky zranených
7
Galéria

Úrady takisto hlásia škody v hodnote miliónov eur. TASR správu prevzala v sobotu z agentúry DPA a webovej stránky denníka Der Tagesspiegel.

Tragický pád

V spolkovej krajine Porýnie-Falcko prišiel o život 38-ročný muž, ktorý si pri páde v zatopenej pivnici udrel hlavu, píše Der Tagesspiegel. Silný vietor v tejto oblasti očakávajú aj v sobotu a polícia ľudí vyzýva, aby sa z dôvodu pretrvávajúceho nebezpečenstva zdržiavali doma.

Polícia v meste Paderborn v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko hlásila 43 zranených osôb. Stav desiatich z nich bol vážny. Silný vietor strhol strechy viacerých budov, vyvrátil stromy a spôsobil výpadky v mestskej hromadnej doprave. Škody podľa DPA odhadujú na milióny eur.

Víchrica spôsobila škody aj v meste Lippstadt, ktoré sa nachádza približne 35 kilometrov západne od Paderbornu. Zranené osoby však zatiaľ odtiaľ nehlásili.

Zranené deti

V Bavorsku utrpelo zranenia 14 osôb – prevažne detí – po tom, ako sa pôsobením silného vetra zrútila drevená chata v okrese Mittelfranken. Turisti sa do nej uchýlili, aby sa ukryli pred nepriaznivým počasím, píše DPA s odvolaním sa na hovorkyňu polície.

Hasiči v tomto okrese absolvovali takmer 400 zásahov, najmä v súvislosti so zaplavenými pivnicami, vyvrátenými stromami a strhnutými strechami budov. Počasie spôsobilo škody a obmedzilo dopravu aj v spolkových krajinách Sasko, Sársko a Durínsko.

Búrky by sa podľa meteorologických úradov mali v sobotu presunúť aj do východnej časti Nemecka a môžu sa vyskytnúť aj na juhu krajiny, píše DPA.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM