Zo Slovenska

NEZAOČKOVANÍ sa môžu prihlásiť na podujatia s pápežom: Na JEDNU vec sa NESPOLIEHAJTE!

Verejnosť sa môže prihlásiť na septembrové podujatia počas návštevy pápeža Františka na Slovensku už aj v OTP režime (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19).

Zdroj: TASR/František Iván

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) spustila v pondelok popoludní na stránke www.navstevapapeza.sk prihlasovanie na podujatia v Prešove, Košiciach a Šaštíne.

Už môže každý

„Pre návštevníkov v režime OTP budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi, všetko v zmysle platných vyhlášok,“ uviedli z tlačovej kancelárie KBS.

Verejnosť sa môže prihlásiť na podujatia v rámci OTP sektorov v Šaštíne, Prešove, na košickom Luníku IX a na stretnutie s mladými na štadióne Lokomotíva v Košiciach.

Nespoliehajte sa na testovanie!

„Plne zaočkovaní, ktorí budú mať vlastné vstupy, sa môžu rozhodnúť, či pôjdu do sektoru pre plne zaočkovaných alebo do sektoru OTP,“ dodali z KBS.

Avizovali tiež, že pri vstupe do sektora OTP sa návštevníci budú musieť preukázať vstupenkou, dokladom totožnosti a negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 v ostatných 180 dňoch.

Zatiaľ platí upozornenie, aby sa návštevníci nespoliehali na to, že sa nechajú otestovať v blízkosti podujatia.

„O prípadných mobilných odberných miestach (MOM) pred podujatiami budeme vopred informovať,“ uviedla KBS.

Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj so zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Zábery z príprav Liturgického priestoru pred návštevou pápeža Františka v Prešove nájdete v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR/František Iván

Návšteva pápeža na Slovensku

Objektívom: Priebeh príprav pred Mestskou halou v Prešove
15
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM