Milan Hanzel Šport Hokej

Niekdajší najväčší slovenský talent uvažuje nad koncom: Prečo to chce Réway zabaliť?

Slovenský hokejista Martin Réway uvažuje nad predčasným koncom kariéry. Dvadsaťpäťročný útočník to naznačil na svojom Instagrame.

Ilustračný obrázok k článku Niekdajší najväčší slovenský talent uvažuje nad koncom: Prečo to chce Réway zabaliť?
9
Galéria

Réway mal veľmi dobrý štart kariéry, po výborných sezónach v juniorke Sparty Praha sa presadil aj v juniorskej súťaži v Kanade. V roku 2013 si ho v drafte vybral Montreal Canadiens v 4. kole, „Habs“ s ním podpísali trojročný kontrakt.

Bol aj kapitánom repre

Na MS do 20 rokov v roku 2015 bol kapitán slovenskej reprezentácie, ktorá získala v Kanade bronzové medaily. V roku 2016 mu však diagnostikovali zápal srdcového svalu a Réwayova kariéra odvtedy išla smerom dolu. Vynechal celú sezónu 2016/2017 a odvtedy vystriedal šesť klubov.

Zahral si v Slovane, naposledy za Poprad

Skúšal to aj v KHL v drese Slovana Bratislava, v uplynulej sezóne obliekal dresy Kladna a tipsportligového Popradu. Pre české médiá nedávno priznal psychické problémy a v sobotu požiadal fanúšikov, aby mu pomohli rozhodnúť sa, či má s hokejom skončiť. „V podstate mám nejakú predstavu o tom, či pokračovať, alebo nie, ale zaujíma ma váš názor. Hokej mi priniesol veľa radosti, ale aj utrpenia, uplynulé roky to bola cesta peklom. Toľko klamstiev sa o mne narozprávalo, každý pridal niečo extra, aby to bola ešte pikantnejšia ‚story‘. Hokej ma vždy bavil, aj keď sa mi nedarilo, ako by som si predstavoval, ale stále viac a viac mám pocit, že už je čas tú kapitolu uzavrieť,“ napísal Réway.

View this post on Instagram

Na steč

A post shared by Martin Reway (@martinreway10) on

View this post on Instagram

Roses are red, the sky is blue...

A post shared by Martin Reway (@martinreway10) on

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie