Správy Zo Slovenska

Nielen pre klientov Slovenskej sporiteľne: Pozor na tento PODVOD!

Slovenská sporiteľňa vyzýva na opatrnosť. Ľudí vyzýva, aby boli obozretní a nenechali sa oklamať.

Ilustračný obrázok k článku Nielen pre klientov Slovenskej sporiteľne: Pozor na tento PODVOD!
Zdroj: TASR

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na falošnú webstránku, ktorá šíri nepravdivé informácie o obchodovaní s kryptomenami. Podvodná stránka sa navonok prezentuje tak, že ide o známy slovenský informačný portál Aktuality.sk, tiež sa odvoláva na ďalšie relevantné médiá.

Ako o tom informovala sporiteľňa, portál existuje v slovenskom aj anglickom jazyku a šíri sa aj prostredníctvom Facebooku. Propaguje platformu Bitcoin Era a nepravdivo informuje o tom, že s ňou Slovenská sporiteľňa spustila spoluprácu.

Rovnako tak zneužíva meno známeho podnikateľa, ktorý má stáť za realizáciou projektu.

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na to, že ide o nepravdivé informácie, a podniká všetky dostupné kroky na to, aby zamedzila šíreniu tejto správy. Klientov tiež vyzýva, aby boli obozretní a nenechali sa oklamať. Banka so spoločnosťou nespolupracuje v žiadnej oblasti.

Jedna z podvodných stránok sa nachádza na adrese https://cryptoproect.online/. Ak však na ňu klient klikne, ocitne sa v prostredí pripomínajúcom známy slovenský spravodajský portál.

Odkazy z týchto stránok následne smerujú k projektu Bitcoin Era, kde ľudí nabádajú založiť si účet. Slovenská sporiteľňa vyzýva na opatrnosť a odporúča nezadávať žiadne údaje na takýchto stránkach.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM