Webnoviny - Svet

Nižňanský odvolal obchodného riaditeľa STV

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Peter Maďar BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) – Riaditeľ Slovenskej televízie Štefan Nižňanský odvolal k dnešnému dňu obchodného riaditeľa STV Roberta Slezáka, ktorý bol v televízii dva roky. Informuje o tom Mediálne.sk. Na otázku portálu, z akých dôvodov tak vedenie televízie urobilo, hovorca televízie odpovedal: „Vyvodená osobná zodpovednosť“. Slezákovo miesto vo verejnoprávnej televízii obsadí Ján Kulhánek z marketingu ŠK Slovan.

Podľa informácií Mediálne.sk vlani klesli reklamné tržby STV na necelých šesť miliónov eur. Situácia na reklamnom trhu sa nemení ani tento rok. Manažment televízie však naplánoval o 175 percent vyššie tržby ako vlani, čo sa mu nedarí napĺňať. Nový obchodný riaditeľ chce naštartovať vzťahy s obchodnými partnermi a zvýšiť tržby z reklamy.

Mediálne.sk upozorňuje, že odvolanie Slezáka je v krátkom čase už druhou neohlásenou personálnou zmenou vo vrcholovom manažmente televízie. Pred dvoma mesiacmi sa na post výrobného riaditeľa vrátil Juraj Dobiš. Podľa portálu zatiaľ o zmene vo vedení nevie predseda Rady STV Martin Kákoš. Rada pritom zvykne o zmenách tohto typu informovať v predstihu.

Portál pripomína, že na čele predstavenstva futbalového klubu Slovan sedí podnikateľ Ivan Kmotrík, ktorý mal dlho vplyv v televízii Joj a v súčasnosti mu cez Grafobal Group patrí spravodajská TA3. Mediálne.sk píše, že v Slovane mala vlastnícky vplyv aj finančná skupina J&T, ktorá sa momentálne angažuje v televízii Joj.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM