Barbara Dallosová Regióny

Nový diaľničný úsek severným Slovenskom je na svete: Vodičom ušetrí čas, VIDEO

Úsek D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka vstupuje do ostrej prevádzky spolu s diaľničným privádzačom a novou križovatkou.

Ilustračný obrázok k článku Nový diaľničný úsek severným Slovenskom je na svete: Vodičom ušetrí čas, VIDEO
Zdroj: TASR/AP

Viac než jedenásťkilometrový úsek D1 spustí Národná diaľničná spoločnosť (NDS) do prevádzky už v piatok (29. 1.). Jeho súčasťou je diaľničný privádzač, križovatka Lietavská Lúčka a tunely Ovčarisko a Žilina. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť na sociálnej sieti.

Tunely majú byť podľa diaľničiarov vybavené najmodernejšou technikou. „Naši tuneloví operátori budú nonstop dohliadať na to, aby váš prejazd úsekom bol bezproblémový. Simulovaným požiarom v tuneli sme preverili súčinnosť a akcieschopnosť našich operátorov, tunelových špecialistov a všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému,“ uvádza NDS a prikladá video (pod článkom) z bezpečnostných testov.

Stavba, ktorá je súčasťou severného ťahu diaľnice D1, má podľa NDS po dobudovaní ušetriť motoristom 10 minút.

Výstavba prebieha vo veľmi náročnom geologickom prostredí, trasa 11-kilometrovej diaľnice sa zavŕta do tunelov Ovčiarsko a Žilina. „Diaľnica odľahčí dopravu na cestách prvej triedy a prispeje k vytvoreniu lepších životných podmienok pre Žilinu a jej okolie,“ sľubuje NDS.

Začiatok úseku je v križovatke diaľnic D1 a D3 pri Hričovskom Podhradí. Za križovatkou Hričovské Podhradie, ktorá bola vybudovaná v rámci stavby D1 Vrtižer – Hričovské Podhradie sa diaľnica stáča na východ a prechádza cez vrch Viešky tunelom Ovčiarsko a za ním pokračuje po svahoch údolia potoka Bitarová. Na konci katastrálneho územia Bánová tunelom Žilina vchádza do údolia Rajčianky a obce Lietavská Lúčka. Obec Lietavskú Lúčku trasa diaľnice prekračuje estakádou a končí tesne pred križovatkou, ktorá je už súčasťou nasledujúceho úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť - Facebook

Aktuality zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM