Webnoviny - Svet

Nový krajský policajný riaditeľ v B. Bystrici bude Bitala

WEBNOVINY.SK

Nový policajný riaditeľ v Banskobystrickom kraji Miroslav Bitala.Foto: SITA/Jozef HabočíkBANSKÁ BYSTRICA 15. júla (WEBNOVINY) – Novým krajským riaditeľom polície v Banskej Bystrici sa dnes stal doterajší riaditeľ polície v okrese Rimavská Sobota, 49-ročný Miroslav Bitala.

Na stretnutí s novinármi povedal, že chce nadviazať na zámery svojho predchodcu a naďalej zdôrazňovať poňatie polície ako služby občanom.

Chce dosiahnuť, aby občania vnímali policajtov nielen ako represívnu zložku, ale aj ako niekoho, kto sa im snaží pomôcť, čo sa týka hlavne poriadkovej a dopravnej polície. Objasňovaciu činnosť policajtov sústredí na krádeže, ktorých je v kraji najviac. Bude dbať i na dodržiavania zákonnosti zo strany občanov i polície.

Nový krajský riaditeľ doteraz pôsobil ako riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rimavskej Sobote. V služobnom pomere je od roku 1985 a prešiel rôznymi aj riadiacimi funkciami. Povedal, že jeho predchodca dal urobiť personálny audit, na základe ktorého vymenili šiestich riaditeľov polície z ôsmich okresov. Personálne zmeny nastali aj u niektorých vedúcich odborov a oddelení na krajskom riaditeľstve.

Doterajší krajský riaditeľ Boris Beňa bol vo funkcii od 15. októbra minulého roku. Podľa informácií Bitalu sa stal generálnym riaditeľom Inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM