Rôzne

Občiansky preukaz či cestovný pas: TAKTO treba postupovať pri strate dokladov

Strata dokladov nie je príjemnou záležitosťou. Pri zistení, že vám dôležitý doklad chýba, treba urýchlene kontaktovať príslušný úrad.

Ilustračný obrázok k článku Občiansky preukaz či cestovný pas: TAKTO treba postupovať pri strate dokladov
Zdroj: TASR

Slovenská polícia na Facebooku zverejňuje videá, prostredníctvom ktorých odpovedá na otázky používateľov sociálnej siete. Seriál videí s názvom Ábelovka má už 35 dielov. Ľuďom sa cez ne prihovára policajný viceprezident Ľubomír Ábel.

Aktuálne sa polícia zamerala na prípad straty dôležitých dokladov, ktorými môže byť napríklad občiansky preukaz a cestovný pas.

V minulom roku polícia zaznamenala viac ako 71-tisíc prípadov straty osobných dokladov. Z tohoto množstva bolo viac ako 47-tisíc občianskych preukazov, cestovných pasov sme stratili viac ako 23-tisíc a vodičských preukazov bolo presne 656.

Ako sa po takomto nepríjemnom zistení zachovať? V prvom rade by sme mali okamžite vyhľadať príslušné oddelenie polície, na ktorom stratu dokladov nahlásime. V zahraničí by sme mali vyhľadať príslušný zastupiteľský úrad. Viac vám prezradí policajný viceprezident Ľubomír Ábel v najnovšom videu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie