Krimi

Rana pre Kočnerovu "opičku" Jankovskú: Niekdajšej štátnej tajomníčke hrozí 10 rokov za mrežami!

Bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti za Smer-SD a sudkyňu Krajského súdu Bratislava s prerušenou funkciou Moniku Jankovskú obvinili.

Ilustračný obrázok k článku Rana pre Kočnerovu "opičku" Jankovskú: Niekdajšej štátnej tajomníčke hrozí 10 rokov za mrežami!
9
Galéria

Bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti za Smer-SD a sudkyňu Krajského súdu Bratislava s prerušenou funkciou Moniku Jankovskú obvinila prokurátorka z trestných činov korupcie a podplácania. Hrozí jej päť až desať rokov väzenia. Pre novinárov to potvrdil jej obhajca Peter Erdös.

Všetko poprela

Sudkyňa počas výsluchu podľa obhajcu poprela spáchanie skutku a podala voči obvineniu sťažnosť. Obvinenie voči sudcovi sa podľa Trestného poriadku doručuje aj ministrovi spravodlivosti.

Doručenie potvrdila hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová. Monika Jankovská je obvinená vo viacerých formách spolupáchateľstva, avšak Erdös nemá informáciu, že by bola obvinená v rámci organizovanej alebo zločineckej skupiny.

K skutku samotnému nechcel Erdös uvádzať bližšie informácie vzhľadom na to, že nedostal od klientky súhlas na ich poskytovanie. Erdös taktiež nemá informácie, že by bol podaný návrh na väzobné stíhanie.

„V prípade, ak bude rozhodovať plénum Ústavného súdu, chce byť prítomná, aby sa mohla vyjadriť k samotnému návrhu,“ doplnil obhajca na margo faktu, že sudcu na väzobné stíhanie musí vydať Ústavný súd SR. Až keď Ústavný súd takýto návrh schváli, bude rozhodovať o väzbe Špecializovaný trestný súd.

Svedecká výpoveď

Obhajca pre médiá potvrdil, že medzi dôkazmi je aj svedecká výpoveď. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk spolupracuje s políciou už niekoľko týždňov bývalý sudca Okresného súdu Bratislava I Vladimír Sklenka. S tým si mal Marian Kočner cez Threemu vymeniť tisíce správ.

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali v stredu ráno 13 sudcov. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti.

Medzi zadržanými je okrem 13 sudcov aj jedna bývalá sudkyňa, jedna správkyňa konkurznej podstaty, jedna advokátka a dve civilné osoby. NAKA obvinila z korupčných trestných činov aj Mariana Kočnera, ktorý je neprávoplatne odsúdený za falšovanie zmeniek TV Markíza na 19-ročný trest odňatia slobody. Cez Threemu mal ovplyvňovať civilné konanie o sporné zmenky prostredníctvom Moniky Jankovskej. Marian Kočner je obžalovaný z vraždy novinára Jána Kuciaka.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie