han Šport

Obrovská tragédia: Počas tréningu zomrel slovenský reprezentant v cyklistike

Neopísateľne smutná správa zasiahla náš šport. Včera tragicky skonal slovenský cyklista a deaflympionik Adrián Babič († 24).

Ilustračný obrázok k článku Obrovská tragédia: Počas tréningu zomrel slovenský reprezentant v cyklistike
6
Galéria

Tragédia sa stala počas tréningu za obcou Lemešany v okrese Prešov, tesne pri odbočke na obec Kysak. Informovali sme o tom už včera v tomto ČLÁNKU.

Až neskôr sa zistilo, že obeťou dopravnej nehody bol mladý športovec.

O smrteľnej nehode informovala aj Prešovská krajská polícia sociálnej sieti.

„Pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 utrpel cyklista ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedla polícia s tým, že dychová skúška na alkohol bola u vodiča auta negatívna.

Išlo o reprezentanta

Smutnú správu o tom, že pri nehode zomrel dvadsaťštyriročný deaflympionik, priniesol oficiálny web Slovenského deaflympijského výboru. „Skromný cyklista spod tatranských štítov. Jeho rodiskom je mesto Poprad. Narodil sa s 86% stratou sluchu na obe uši. Vďaka načúvaciemu aparátu a množstvu logopedických cvičení dokáže Adrián počuť a rozprávať,“ píše portál.

„Počas tréningu pri kolízii s autom, zomrel iba 24-ročný Adrián Babič. Adrián bol úspešný cyklista a reprezentant SR – deaflympionik z Popradu. Úprimnú sústrasť celej jeho rodine,“ napísal na sociálnu sieť Ivan Husár, štátny tajomník pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu.

Niečo viac z tém, ktoré hýbu Slovenskom

AKTUÁLNE: ZRÁŽKU S AUTOM NEPREŽIL CYKLISTA Za obcou Lemešany pri odbočke na Kysak došlo k smrteľnej dopravnej nehode....

Posted by Polícia SR - Prešovský kraj on Wednesday, May 26, 2021

Bol úspešný

Babič trénoval a pretekal aj so zdravými cyklistami a bol mimoriadne úspešný. Stal sa majstrom aj vicemajstrom Slovenska do 23 rokov v časovke jednotlivcov. Získal bronz na majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii elite, v roku 2019 vyhral Slovenský pohár v cestnej cyklistike, dominoval na juniorských majstrovstvách Slovenska v zimnom triatlone a predstavil sa na majstrovstvách sveta a Európy.

Počas tréningu pri kolízii s autom, zomrel iba 24-ročný Adrián Babič. Adrián bol úspešný cyklista a reprezentant SR - deaflympionik z Popradu. Úprimnú sústrasť celej jeho rodine. 📷 @adrian.babic

Posted by Ivan Husár - aby sa na Slovensku oplatilo robiť šport on Wednesday, May 26, 2021
Tragédia na tréningu
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM