Aktualizované Zo zahraničia

Obrovské nešťastie v Česku: Pri zrážke vlakov zomrel rušňovodič a 35 ľudí sa zranilo

Situácia bola po zrážke neprehľadná, niektorí ľudia mali ťažké zranenia. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

Ilustračný obrázok k článku Obrovské nešťastie v Česku: Pri zrážke vlakov zomrel rušňovodič a 35 ľudí sa zranilo
4
Galéria
Zdroj: TASR

Medzi českými mestami Úvaly a Český Brod, na jednom z najvyťaženejších úsekoch, sa krátko po pol desiatej večer zrazil osobný vlak s nákladným vlakom. Na mieste zostali desiatky zranených. Rušňovodič zrážku neprežil. Informuje o tom portál iDnes.cz.

Desiatky zranených

Osobný vlak idúci z Prahy mal naraziť do zadnej časti nákladného poštového vlaku, ktorý stál pred vjazdovým návestidlom v Českom Brode. Osobní vlak sa po náraze vykoľajil, vlaky zostali do seba zakliesnené.

Situácia ne mieste bola neprehľadná, niektorí ľudia mali ťažké zranenia. Záchranári aktivovali traumaplán.

Hovorca stredočeských hasičov uviedol, že štyria z 35 zranených utrpeli ťažké zranenia a museli ich previezť do pražských nemocníc. Medzi zranenými je aj osem detí. Rušňovodič (40) zrážku neprežil. Hasiči jeho telo vytiahli zo zničenej kabíny osobného vlaku.

Podľa vedúceho odboru Hasičského záchranného zboru Správy železnic Miloša Němca bolo vo vlaku vyše sto cestujúcich, ťažko zranení sú dvaja, stredne ôsmi a ľahko 13 cestujúci. Ťažko zranených odvážali dva záchranné vrtuľníky. Na mieste zasahovali všetky zložky Integrovaného záchranného systému, polícia aj Zdravotnícka záchranná služba hl. m. Prahy.

Dopravu na trati až do ranných hodín zastavili, zásah trval celú noc. Príčiny nehody sa vyšetrujú, prvé informácie by mohli byť známe už v priebehu stredy. Minister dopravy ČR Karel Havlíček ale naznačil, že nehodu mohla spôsobiť ľudská chyba. Trať, na ktorej ku zrážke došlo, je asi najlepšie zabezpečenou traťou v Česku, takže technika podľa ministra zrejme nezlyhala. Podľa Havlíčka išlo o skúseného strojvodcu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM