Zo zahraničia

Obrovský KIKS Donalda Trumpa: Maďarského premiéra Orbána označil za veľkého vodcu TURECKA

Najnovší prejav Donalda Trumpa pobavil celý svet. Viktora Orbána totiž označil vodcu Turecka.

Ilustračný obrázok k článku Obrovský KIKS Donalda Trumpa: Maďarského premiéra Orbána označil za veľkého vodcu TURECKA
Zdroj: TASR/AP , TASR/Martin Baumann

Zdá sa, že si bývalý americký prezident Donald Trump v pondelok v predvolebnom prejave v New Hampshire pomýlil lídrov Turecka a Maďarska, keď maďarského premiéra Viktora Orbána označil za „vodcu Turecka“. Uviedol to v utorok týždenník Politico, ktorého článok citovali viaceré maďarské médiá, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Chyby striedal jednu za druhou

„Je tu nejaký muž, Viktor Orbán. Počul o ňom niekedy niekto? Pravdepodobne je jedným z najsilnejších lídrov na svete. Je to vodca Turecka,“ povedal bývalý americký prezident, pričom tureckým prezidentom je Recep Tayyip Erdogan.

Trump pokračoval v zmätočných informáciách, keď dodal, že Orbánova krajina hraničí s Ruskom. Pritom ani Turecko, ani Maďarsko nesusedia s Ruskom, píše Politico.

Odkaz Trumpovi

Trump už dávnejšie ocenil Orbána, ktorý je proti migrácii a právam LGBTQ, a o svojom spôsobe vládnutia hovorí ako o „neliberálnej demokracii“. Trump ho prijal v Bielom dome v roku 2019.

Orbán bol zasa prvým európskym lídrom, ktorý podporil Trumpovu prezidentskú kampaň v roku 2016, a vyzval ho, aby „pokračoval v boji“ po tom, čo bol bývalý prezident obvinený z trestného činu. „Vráťte sa, pán prezident. Urobte Ameriku opäť skvelou a prineste nám mier,“ odkázal Orbán v máji na medzinárodnej konferencii konzervatívcov Conservative Political Action Conference (CPAC) v Budapešti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM