han Hokej

Obrovský ŠKANDÁL alebo nový zvyk? Na olympiáde sa už športuje s RESPIRÁTORMI! FOTO

To tu ešte nebolo! Kanadské a ruské hokejistky odohrali pondelkový duel na ZOH 2022 v Pekingu s respirátormi na tvárach.

Ilustračný obrázok k článku Obrovský ŠKANDÁL alebo nový zvyk? Na olympiáde sa už športuje s RESPIRÁTORMI! FOTO
4
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Duel sa začal o hodinu neskôr, keďže údajne Kanaďanky odmietli nastúpiť, pretože Rusky pred duelom nedodali negatívne výsledky testov na koronavírus.

Dvojitá ochrana

Presný dôvod však zainteresovaní oficiálne ešte neoznámili. Duel sa pôvodne mal začať o 5.10 SEČ, na ploche ale boli len reprezentantky Ruského olympijského výboru (ROC). Aj tie neskôr zamierili do šatní. Napokon sa začalo s hodinovým oneskorením a hráčky mali pod košíkmi respirátory.

Rusky mali s covidom problémy už dávnejšie, viaceré z nich malo pozitívne testy a nemohlo nastúpiť v prvom zápase s USA. Obmedzené boli aj v tréningoch. Organizátori v pondelok informovali o nových 24 pozitívnych testoch v „olympijskej bubline“.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Hokejistky hrali s respirátormi
4
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM