Krimi

Obštrukcie nepomohli: Polícia zadržala Ruska, noc strávil v policajnej cele

Ruskovu práceneschopnosť spochybnili prokurátor Ján Šanta aj právny zástupca poškodenej strany Daniel Lipšic.

Ilustračný obrázok k článku Obštrukcie nepomohli: Polícia zadržala Ruska, noc strávil v policajnej cele
Zdroj: TASR/Ivan Kríž

Obžalovaného bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska zadržala v utorok (15. 12.) v poobedňajších hodinách polícia. Stalo sa tak po odročení verejného zasadnutia na Najvyššom súde (NS) SR v kauze televíznych zmeniek z dôvodu jeho práceneschopnosti. Informoval o tom obhajca Marek Para, upozornil na to portál tvnoviny.

Údajné napadnutie

„Potvrdzujem, že na základe procesných úkonov odvolacieho súdu bol včera v poobedňajších hodinách zatknutý Pavol Rusko. Ďalší postup bude známy v priebehu dnešného dňa,“ konkretizoval Para.

Pavol Rusko sa na utorkové odvolacie konanie v kauze zmeniek, kde figuruje ako obžalovaný spoločne s podnikateľom Marianom Kočnerom, nedostavil. Jeho advokát informoval, že po pondelňajšom (14. 12.) útoku na jeho osobu ho vyšetrili v ružinovskej nemocnici a následne mu všeobecný lekár Peter Lipták vystavil práceneschopnosť.

Tú spochybnili prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta aj právny zástupca poškodenej TV Markíza Daniel Lipšic. Obaja to pokladali za obštrukciu od obžalovaného. Lipšic navrhoval senátu NS SR vydanie príkazu na zatknutie a dodanie do väzby.

Senát napokon pojednávanie v kauze zmeniek odročil na 12. a 13. januára budúceho roku. V prvý deň plánovaného zasadnutia je na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku vytýčené aj pojednávanie so Štefanom Á. v kauze ďalších zmeniek, kde Marian Kočner a Pavol Rusko majú vypovedať ako svedkovia. Senáty ŠTS a NS SR sa podľa informácií TASR budú musieť zjednotiť na zmene jedného z termínov.

Správa bude aktualizovaná o stanovisko NS SR a Úradu špeciálnej prokuratúry.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM