Správy

Odborníci a vedci na koberci u Matoviča: Dohodli sme sa, že sa nebudeme vyjadrovať

Slovenský premiér si zavolal vedcov a odborníkov na veľkú poradu.

Ilustračný obrázok k článku Odborníci a vedci na koberci u Matoviča: Dohodli sme sa, že sa nebudeme vyjadrovať
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj v stredu (24. 2.). „Dohodli sme sa, že sa nebudeme vyjadrovať k bodom, o ktorých sme diskutovali, lebo ešte zajtra je veľmi dôležitý deň, aby sme zhodnotili dnešnú diskusiu a urobili záver,“ povedal biochemik Pavol Čekan.

Virológ zo Slovenskej akadémie vied Boris Klempa uviedol, že na Slovensku zatiaľ nebol zaznamenaný takzvaný juhoafrický kmeň nového koronavírusu. Zároveň jeho prítomnosť na našom území nevylúčil. „Je možné, že už ho tu máme, lebo osekvenovaných máme málo vzoriek. Snažíme sa to čo najrýchlejšie zvyšovať,“ poznamenal s tým, že je dôležité, aby sa ľudia prichádzajúci zo zahraničia izolovali.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) pozval v utorok na Úrad vlády SR vedcov a odborníkov. Avizoval, že budú spoločne diskutovať o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

DNES VÝBORNÁ DISKUSIA Po 10 týždňoch všeobecne odporúčaného lockdownu nám počty hospitalizovaných ľudí stále pribúdajú....

Posted by Igor Matovic on Tuesday, February 23, 2021

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM