han Magazín

ODKAZ Mariky Gombitovej do neba: Drahý Meky, nechávaš ma tu blúdiť v slepých uličkách...

Už je to pár dní, čo Česko aj Slovensko zasiahla smutná správa o náhlom skone speváckej legendy Miroslava Žbirku. Krásne slová mu napísala aj jeho kolegyňa Marika Gombitová.

Ilustračný obrázok k článku ODKAZ Mariky Gombitovej do neba: Drahý Meky, nechávaš ma tu blúdiť v slepých uličkách...
14
Galéria

Minulú stredu sa v obidvoch krajinách zastavil na chvíľu čas. Vo veku 69 rokov zomrel slovenský spevák a skladateľ žijúci v Prahe, moderátor hudobných podujatí, tvorca, ale aj propagátor hudby doma a v zahraničí Miroslav „Meky“ Žbirka.

Kedy je pohreb

Posledná rozlúčka s československou hudobnou legendou Mirom Žbirkom, ktorý zomrel v stredu (10. 11.), bude vo Veľkej obradnej sieni Krematória Strašnice v Prahe v piatok 19. novembra o 14.00 h. Informoval o tom PR manažér Rado Mešša aj prostredníctvom sociálnej siete.

Viac sa o poslednej rozlúčke legendy dočítate na jeho oficiálnom facebookovom účte, ktorý teraz spravuje jeho manželka Katka. Práve ona napísala tento odkaz, v ktorom to vysvetľuje. „Tento účet na budem naďalej spravovať ja a informovať vás o všetkom, čo sa bude diať. Som pripravená Mekyho plány dotiahnuť, ako si prial (dal mi k tomu sám inštrukcie). Takže, robme ako že Meky je. Vaša (a jeho) Katka.“

„Ďakujeme za prejavenú sústrasť a účasť. Veľmi pomáha vedieť, ako veľmi ste si Mekyho obľúbili,“ dodala ešte Mekyho manželka.

Slová Mariky

Krutá rana zasiahla aj Mekyho veľkú priateľku Mariku Gombitovú. Niekdajší „parťáci“ a skvelí hudobníci nahrali viacero spoločných hitov. Žiaľ, na pohrebe bude speváčka chýbať. „S hlbokým žiaľom a nekonečným smútkom v srdci sa s tebou lúčim, drahý Meky. Je mi veľmi ľúto, že ťa v piatok s tvojimi najbližšími neodprevadím na poslednej ceste, ale ty najlepšie vieš, že mi to môj zdravotný stav v tejto ťažkej dobe neumožňuje,“ napísala Marika na sociálnej sieti.

„Zbohom, drahý Meky, nechávaš ma tu samú blúdiť v slepých uličkách. S láskou Marika. Požičaj mi nádej, dvakrát ti ju vrátim späť,“ zakončila Gombitová status.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM