han Krimi

OHAVNÝ prípad vraždy otriasol Slovenskom: Muž zaškrtil a ROZŠTVRTIL svoju manželku!

Mimoriadne otrasný prípad vraždy vyšetruje polícia na strednom Slovensku. V obci Budča neďaleko Zvolena ho spáchal muž, keď zaškrtil manželku a potom pristúpil k nesmiernej brutalite.

Ilustračný obrázok k článku OHAVNÝ prípad vraždy otriasol Slovenskom: Muž zaškrtil a ROZŠTVRTIL svoju manželku!
Zdroj: Policajný zbor SR

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk, mal muž najprv zaškrtiť a potom aj rozštvrtiť svoju partnerku. Následne mal kúsky jej tela vyhadzovať počas jazdy z auta.

„K uškrteniu malo dôjsť ešte v prvej polovici marca v dome v obci Budča neďaleko Zvolena. Muž po vražde ženu rozrezal a s kúskami jej tela sa vydal na východ Slovenska,“ píše spomínaný web.

Nahlásil jej nezvestnosť

O ohavnosti vraha svedčí aj to, že išiel na políciu nahlásiť zmiznutie manželky. „Začiatkom týždňa sme žiadali o pomoc pri pátraní po nezvestnej 39-ročnej žene z Budče. Od piatka rána minulého týždňa bola nezvestná. Ráno odišla z domu do práce a odvtedy manžel nemal o nej žiadne informácie, preto na polícii nahlásil jej nezvestnosť,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Muži zákona však mali pri výpovediach muža podozrenia, ktoré sa nakoniec potvrdili. „Polícia po žene intenzívne pátrala a kriminalisti odhalili vraždu aj páchateľa tohto činu. Ku skutku pravdepodobne došlo v noci zo štvrtka na piatok (11.3.) v rodinnom dome v obci Budča. Po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke mal úmyselne usmrtiť svoju manželku,“ uviedli policajti.

Krajský policajný vyšetrovateľ aj v spolupráci s kriminálnou políciou vo Zvolene obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy 46-ročného muža, ktorý, paradoxne, nahlasoval nezvestnosť tejto ženy.

Dostane doživotie?

Ako ešte dodala polícia, muž išiel v nedeľu (13.3.) večer na políciu vo Zvolene podať oznámenie o nezvestnosti svojej manželky a v utorok (15.3.) mu už bola ako podozrivému obmedzená osobná sloboda. „Po vykonaní ďalších procesných úkonov, zaistení stôp a na základe vykonaného dokazovania vo štvrtok (17.3.) vyšetrovateľ muža obvinil a spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby,“ podotkla polícia.

Vyšetrovanie tohto prípadu ďalej pokračuje, ale za takýto obzvlášť závažný zločin vraždy, ktorý bol úmyselne spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

POČAS PÁTRANIA PO NEZVESTNEJ ŽENE POLICAJTI OBJASNILI VRAŽDU Začiatkom týždňa sme žiadali o pomoc pri pátraní po...

Posted by Polícia SR - Banskobystrický kraj on Saturday, March 19, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM