Politika

OĽANO kritizuje nominantov na ministrov od Hlasu a SNS: Je to HANBA a výsmech!

Hnutie OĽANO a priatelia kritizuje nominácie na ministrov od Hlasu-SD a SNS. Sú podľa neho hanbou, výsmechom a návratom Slovenska o vyše 15 rokov späť.

Ilustračný obrázok k článku OĽANO kritizuje nominantov na ministrov od Hlasu a SNS: Je to HANBA a výsmech!
Zdroj: TASR/Jakub Kotian , TASR/Ján Krošlák

Poslanec Národnej rady (NR) SR Michal Šipoš vyzval prezidentku, aby využila svoje kompetencie a nominácie zastavila. Zástupcovia hnutia to uviedli na utorkovom tlačovom brífingu.

Najhoršie scenáre?

V prípade nominácií za SNS na ministerstvá kultúry a životného prostredia podľa neho ide o najhoršie scenáre pre dané rezorty.

„Je to zúfalstvo Andreja Danka, ktorý nemá pod kontrolou svoj poslanecký klub. (…) Preto potrebujú upratať poslancov, ktorí sa cez kandidátku SNS dostali do parlamentu, porozhadzovať ich na ministerstvá, len aby ich dostali z národnej rady,“ skonštatoval.

Kritizoval aj ďalších

Za hanbu a výsmech hnutie považuje aj niektorých nominantov Hlasu-SD. Poslanec Roman Mikulec poukázal napríklad na Denisu Sakovú, ktorá má viesť rezort hospodárstva, Tomáša Druckera, ktorý má viesť rezort školstva, či Matúša Šutaja Eštoka, ktorý má viesť ministerstvo vnútra.

Na svoju budúcu funkciu podľa Mikulca nemajú kompetencie ani predpoklady. Poslankyňa Veronika Remišová skritizovala aj nomináciu Richarda Rašiho na ministra investícií. Jediný, kto podľa nej nie je hanbou, je kandidát na vicepremiéra pre plán obnovy Peter Kmec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Hlas-SD
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM