han Zo zahraničia

Orbán porovnáva Západ s KOMUNISTAMI: Liberáli chcú zlikvidovať životný štýl Európy!

Problémom v Amerike i západnej Európe je dominancia progresívnych liberálov. Vyhlásil to vo štvrtok v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Ilustračný obrázok k článku Orbán porovnáva Západ s KOMUNISTAMI: Liberáli chcú zlikvidovať životný štýl Európy!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Spravil tak na najväčšom konzervatívnom podujatí Ameriky, na každoročnej konferencii Conservative Political Action Conference (CPAC), ktorú prvýkrát usporiadali v Európe.

Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na internetové vydanie týždenníka Magyar Hang.

Tvrdá kritika

Orbán v otváracom prejave dvojdňového podujatia, ktorého maďarským organizátorom je Centrum pre základné práva (Alapjogokért Központ), prirovnal liberalizmus Západu ku komunistickej diktatúre. Medzi hosťami konferencie je aj český exprezident Václav Klaus, ktorého predseda maďarskej vlády pri privítaní označil za „intelektuálne najsmelšieho človeka Európy“.

Maďarský premiér a predseda strany Fidesz v rozsiahlom prejave pripomenul, ako Maďarsko zvíťazilo nad komunistickým režimom a porazilo liberálov a medzinárodnú ľavicu.

„Maďarsko je laboratóriom, v ktorom sme vyvinuli protilátku proti progresívnej dominancii,“ povedal Orbán, ktorý prezentoval 12-bodový „maďarský recept“.

Maďarský recept

Prvkami tohto receptu je podľa jeho slov okrem iného ísť vlastnou cestou, podporovať cirkvi a rodiny, presadzovať národné záujmy v zahraničnej politike, vybudovať si vlastné médiá či nenechať sa ovplyvniť extrémistickými konšpiračnými teóriami. Orbán tiež podčiarkol význam viery v Boha, pretože „človek musí žiť s vedomím, že raz za svoje činy ponesie zodpovednosť“.

Podľa jeho vyjadrenia bude zlomovým rokom rok 2024, pretože vtedy budú voľby „na dvoch frontoch boja za západnú civilizáciu“ – v Európskom parlamente i v Spojených štátoch.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM